SuperSport HNL, 1. kolo, 23.07.2023, 18:45 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Split), Ivan Starčević (Brezovac)
Fran Brodić 80'
Varaždin

Gorica ispustila pobjedu, Kolarić propustio priliku za tri boda Varaždina

Krešimir Milić • nedjelja, 23.07.2023.

U pretposljednjem ogledu 1. kola SuperSport HNL-a Gorica i Varaždin su remizirali 1:1 u Velikoj Gorici. Domaći su poveli u prvom poluvremenu, a gosti do izjednačenja stigli u drugom…

Puno prilika u Velikoj Gorici zaključio je susret s dva gola, ali bez pobjednika. Gorica i Varaždin remizirali su 1:1 u 1. kolu SuperSport HNL-a. Mogli su Varaždinci i pred kraj do pobjede da je bilo više preciznosti, a nedostajala je i domaćima ponajviše u prvom dijelu kad su uputili najviše udaraca.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi dio Gorica je 13 puta šutirala na gol, četiri su išla u okvir, a jedan je pronašao put u mrežu Varaždina koji je prvi dio završio s pet udaraca od čega tek dva u okvir. U drugom dijelu statistika je bila strani gostiju, a na koncu može se kazati i da je po bod svakome najrealniji ishod.

Zaprijetila je Gorica prva u trećoj minuti kad je Nikola Vujnović šutirao s ruba kaznenog prostora, ali taj udarac je bio preslab da ozbiljnije ugrozi Olivera Zeleniku. Samo minutu kasnije uzvraćaju Varaždinci kad je Fran Brodić ubačaj Michelea Šege poslao prema vratima, ali se lopta od Banovca odbila u gol aut.

Prva velika prilika na susretu rodila se iz auta. Karlo Bručić je bio kratak u skoku i lopta je došla do Vujnovića koji uočava dolazak iz drugog plana Valentina Majstorovića, Bručić ga nije uspio uhvatiti, ali Majstorović iskosa iz odlične pozicije puca pokraj suprotne vratnice.

Zatresli su Varaždinci prvi mrežu, ali nisu slavili u devetoj minuti. Banić je hvatao ubačaj s desne strane, ali Brodić mu je zasmetao i napravio prekršaj, a lopta se odbila od njega u mrežu, no od zgoditka zbog prekršaja nije bilo ništa.

Činilo se da će biti i kratko slavlje i Goričana u 28. minuti kad je Vujnović zabio na asistenciju Josipa Mitrovića, ali mu je zgoditak prvo poništen zbog zaleđa. Međutim, uključio se VAR te nakon duže provjere zaključeno je da zaleđa nije bilo, a Gorica je povela s 1:0.

Dobru priliku za izjednačenje imali su Varaždinci u 40. minuti. Bručić je tad ubacio s lijeve strane za Brodića, a on glavom uputio loptu prema golu i pogodio gredu.

Sadržajno prvo poluvrijeme Gorica je imala više udaraca, a u drugom je Varaždin krenuo po izjednačenje do kojeg će doći u 80. minuti. Već nakon odmora Mario Kovačević odlučio je napraviti dvije izmjene u redovima Varaždina pa je na klupu ostavio Marina Pilja i Lovru Banovca, a u igru je poslao povratnika u HNL Antu Vukušića i Dimitra Mitrovskog.

Mijenjao je na poluvremenu i Željko Sopić koji je umjesto Valentina Majstorovića poslao u igru Svena Blummela, a njega je u 70. minuti zamijenio Krešimir Krizmanić.

Varaždin je od početka drugog dijela bio konkretniji, dok je Gorica smanjila tempo i pustila da se više igra na njihovoj polovici. Traganje za izjednačenjem svom kraju dolazi u 80. minuti kad je Antonio Boršić uputio ubačaj s desne strane, a u kaznenom prostoru najviši je Fran Brodić i glavom zabija za 1:1.

Nakon izjednačenja Varaždina otvara se ponovno Gorica i obje momčadi kreću po gol koji bi ih doveo do tri boda. Obećavajuću situaciju imali su u 83. minuti kad je Egon Elezi spasio u posljednji trenutak ubačenu loptu ispred Mitrovića.

Zaprijetili su domaći i u 88. minuti kad je Momčilo Raspopović ubacio, a Ante Matej Jurić nije uspio zahvatiti loptu.

Najbolju priliku za vodstvo Varaždina, a moguće i pobjedu, propustio je Matija Kolarić u 90. minuti. Stigao je ubačaj u kazneni prostor, bio je sam pred Banićem, ali šutirao je pored gola Kolarić i propustio dovesti Varaždin do tri boda u prvom kolu.

Bila je to i posljednja veća prilika na susretu, prvom u ovom kolu koji je završio remijem.