Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.07.2023.

Hrvatski internacionalci bili su uspješni i u nedjelju te su pomagali svojim klubovima pogocima da dođu do bodova...

U prvom kolu švicarskog prvenstva Zürich je ugostio novog prvoligaša Yverdona i svladao ga je s 2:0. Sve je bilo na strani Züricha koji je bio puno bolji protivnik i zasluženo je slavio.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveo je u 27. minuti golom Jonathana Okite, a na 2:0 povisio je hrvatski internacionalac Nikola Katić u 54. minuti.

Katić je igrao cijelu utakmicu i bio među najboljim pojedincima susreta. Kod gostiju do 66. minute igrao je Mihael Klepač.

Slovenci su također krenuli sa sezonom, a u susretu prvog kola Aluminij je ugostio Celje i remizirao 2:2.

Dva puta je Aluminij vodio golovima Sandra Jovanovića i Jakova Katuše, a izjednačavali su Aljoša Matko i Luka Bobičanec.

Kod Aluminija cijelu utakmicu odigrali su Tibor Banić, Tomislav Jagić i Tin Martić, Marko Brkljača izašao je u 60. minuti, a Jakov Katuša ušao u 67. minuti. Kod gostiju Matko Obradović i Luka Bobičanec odigrali su cijelu utakmicu.

Marko Dugandžić nastavio je s odličnim igrama u Rumunjskoj i ove sezone. Pomogao je Rapidu da dođe do pobjede kod Universitatee Cluj s 3:0.

Dugandžić je bio strijelac vodećeg pogotka u 45. minuti, u 62. minuti Vatajelu je postigao autogol, a konačnih 3:0 postavio je Papeau. Dugandžić je odradio cijelu utakmicu.