Fenerbahče petardom ispratio Zimbru, Džeko zabio i dva puta asistirao

Krešimir Milić • srijeda, 26.07.2023.

Sjajan službeni debi imao je bosanskohercegovački napadač za Fenerbahče. Pred domaćim navijačima u visokoj pobjedi bio je strijelac i asistent…

Turski Fenerbahče odlično je otvorio kvalifikacije za Konferencijsku ligu pobjedom 5:0 protiv moldavskog Zimbrua.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajan debi imao je i bosanskohercegovački napadač Edin Džeko koji je u prvoj službenoj utakmici za turski klub zabio gol.

Pred domaćim navijačima Džeko se pokazao u najboljem svjetlu i s dvije asistencije u viskoj pobjedi Fenerbahčea. Fenerbače je poveo u 11. minuti golom Ferdija Kadioglua na asistenciju Dušana Tadića.

Samo tri minute kasnije povisio je na 2:0 Ryan Kent na asistenciju Džeke koji je za 3:0 zabio u 61. minuti. Drugu asistenciju Džeko je upisao u 63. minuti kad je dodao Sebastianu Szymanskom za gol za 4:0. Konačni rezultat na 5:0 postavio je Joshua King u 88. minuti.

Uzvrat će se igrati za tjedan dana u Kišnjevu, a Fenerbahče je već sad praktički osigurao plasman u iduće pretkolo. Stoga je za očekivati da će u uzvratnoj utakmici trener Ismail Karal odmarati neke od igrača poput Džeke i Tadića.