Dodig i Pavić bez prolaza u polufinale turnira u Hamburgu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.07.2023.

Ivan Dodig i Mate Pavić poraženi su u četvrtfinalu ATP turnira u Hamburgu. Zaustavili su ih Alexander Erler i Lucas Miedler koji nisu izgubili niti set...

Nakon što se razišao s Nikolom Mektićem, Mate Pavić turnir u Hamburgu odradio je s Ivanom Dodigom, ali nisu otišli daleko, zaustavljeni su u drugom susretu.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U četvrtfinalu su poraženi od Alexandera Erlera i Lucasa Miedlera, uigrane austrijske kombinacije koja je slavila u dva seta.

Dodig i Pavić imali su svoje šanse u prvom setu gdje su vodili s 3:2 uz break, zatim kod 4:4 imali su 15:40, no nisu to iskoristili. Set je otišao u tie-break u kojem su Austrijanci bili bolji sa 7:5.

U drugom setu do sedmog gema oba para su bila čvrsta na servisu i nisu dopustila niti jednu break priliku, a onda Austrijanci dolaze do dvije, drugu realiziraju i dolaze do prednosti.

U sljedećem gemu Dodig i Pavić su imali jednu break loptu, nisu je iskoristili te su upisali poraz 7:6, 6:4.

ATP Hamburg, četvrtfinale:
Alexander Edler/Lucas Miedler (Austrija) - Ivan Dodig/Mate Pavić (Hrvatska, 2) 7:6(5), 6:4