Engleska upisala drugu pobjedu, Kina slavila protiv Haitija

Krešimir Milić • petak, 28.07.2023.

Engleskinje drže prvo mjestu u skupini D. Kina i Danska dijele drugo mjesto s tri boda…

Ženska reprezentacija Engleske upisala je još jednu minimalnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u nogometu. Ovog puta bile su bolje od reprezentacije Danske s 1:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini gol na susretu zabila je napadačica Chelseaja Lauren James u šestoj minuti. S ovom pobjedom i onom u prvoj utakmici protiv Haitija, Engleska drži prvo mjesto u skupini D.

Danska je ostala na drugom koje dijeli s Kinom koja je danas upisala pobjedu protiv Haitija od 1:0.

Veći dio susreta Kineskinje su igrale s igračicom manje nakon što je u 29. minuti izravni crveni karton dobila Zhang Rui. Do gola za pobjedu stigle su u 73. minuti, a zabila je s bijele točke Wang Shuang.

U posljednjim utakmicama grupne faze Kina će igrati s Engleskom, a Dansku čeka dvoboj s Haitijem.