Rus u Hamburgu stigla do prvog WTA naslova u karijeri

HINA, Krešimir Milić • subota, 29.07.2023.

Iskusna Nizozemka bila je bolja od 19-godišnje Njemice u finalu. Slavila je s 2:0 u setovima…

Nizozemka Arantxa Rus pobjednica je WTA turnira tenisačica u Hamburgu, ona je u finalu nadigrala Njemicu Nomu Nohu Akugue sa 6:0, 7:6.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi set dobila je bez gotovo ikakvog otpora protivnice u 25 minuta igre, a u drugom se mlada Njemica trgnula i namučila Nizozemku.

Izbjegla je Njemica dvije meč lopte kod vodstva Rus od 5:4 u drugom setu kod svog servisa, ali je propustila i break loptu u idućem gemu. Meč je na kraju odlučen u tie-breaku drugog seta gdje je Rus imala tri meč lopte iskoristila posljednju.

Za iskusnu 32-godišnja Nizozemku ovo je prvi naslov u karijeri, dok mlada 19-godišnja Noha Akugue, trenutačno 207. igračicu svijeta, ipak nije uspjela prvi nastup u glavnom ždrijebu nekog WTA turnira okruniti i trofejom.