SuperSport HNL, 2. kolo, 29.07.2023, 18:45 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja)
1:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Gorica golom Lokomotivi u posljednjim minutama stigla do prve pobjede u sezoni

Krešimir Milić • subota, 29.07.2023.

Pobjedom protiv Lokomotive došli su Turopoljci na četiri boda i trenutno drže prvo mjesto u SuperSport HNL-u. Slavili su golom u prvoj minuti sudačke nadoknade…

Činilo se da će susret 2. kola u Velikoj Gorici između Gorice i Lokomotive završiti bez pobjednika, ali u posljednjim minutama ukazalo se ovoljetno pojačanje Turopoljaca Sven Blummel. Bio je to susret u kojem nije bilo previše konkretnih prilika, a na kraju je presudio jedan odbijanac kojim je Gorica došla do tri boda slavljem od 1:0.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva konkretnija prijetnja na utakmici dogodila se u 35. minuti kad je dobro reagirao Nikola Čavlina. Pucao je Josip Mitrović iz daljine, a neugodan udarac zaustavio je vratar Lokomotive i odbio.

Probala je Gorica i u 43. minuti preko Marka Solde koji je ušao s loptom u 16 metara, prošao čuvara, a njegov udarac nije bio dovoljno jak da ugrozi Čavlinu.

U drugom dijelu vidjeli smo najbolju priliku do gola za pobjedu u režiji igrača Gorice, a prvu opasnu u drugom poluvremenu imala je Lokomotiva. U 56. minuti Viktor Kanižaj dobio je loptu iskosa u 16 metara i sve napravio od primanja do oslobađanja za šut, ali udarac je bio loš i lopta je otišla preko gola.

Najbolju priliku do gola imao je Marvel Ndockyt u 62. minuti. Našao se u dobroj poziciji igrač Gorice, a ispred njega je bio Branimir Kalaica. Oslobodio se za udarac, a Kalaica je uspio dotaknuti loptu i skrenuti je u korner.

Dugo se čekala prava akcija iz koje bi pao zgoditak, a dogodila se taman pred kraj susreta. Pala je malo koncentracija obrane Lokomotive kad je Jurica Pršir šutirao iz daljine, a Čavlina obranio, no na odbijenoj lopti našao se Sven Blummel koji je spremio loptu u mrežu i zabio svoj prvijenac u dresu Gorice za 1:0 u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Gorica je tako u drugom kolu stigla do prve ovosezonske pobjede nakon remija u prošlom kolu s Varaždinom. Lokomotiva je u prošlom kolu remizirala s Istrom 1961 na domaćem travnjaku i trenutno je na sedmom mjestu, dok je Gorica privremeno zauzela vrh ljestvice.