Hrvatski juniori nakon drame slavili protiv Švedske na Europskom košarkaškom prvenstvu

Krešimir Milić • subota, 29.07.2023.

Imali su vodstvo duže od 30 minuta utakmice, a onda se u posljednjoj četvrtini odvila drama. Utakmica je otišla u produžetak u kojem su košem u zadnjoj sekundi došli do pobjede…

Pretposljednja utakmica Europskog košarkaškog prvenstva do 18 godina za hrvatsku reprezentaciju je prošla u dramatičnom tonu. Tek nakon produžetka u utakmici razigravanja od 9. do 12. mjesta slavili su protiv Švedske 87:85 (21:15, 15:9, 20:32, 22:22, 9:7).

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imali su hrvatski reprezentativci vodstvo duže od 30 minuta utakmice, a u posljednjoj četvrtini odvila se drama. Već u trećoj četvrtini Šveđani su ubacili više poena nego u cijelom prvom dijelu i krenuli prema izjednačenju do kojeg će na kraju doći.

Minutu prije kraja regularnog dijela bilo je 77:77. Obenjo je za Švedsku položio, a 11 sekundi prije kraja Noa Zemljić pogađa tricu za 78:77. Nakon time-outa Švedska je zaradila dva slobodna bacanja, a s pogođenim jednim odvode utakmicu u produžetak.

Drama se nastavila i u nastavku. Pet sekundi prije kraja rezultat je bio izjednačen 85:85, a u posljednjoj sekundi Vigo Bart ubacuje koš i donosi Hrvatskoj slavlje od 87:85.

U redovima hrvatske reprezentacije najviše koševa ubacio je Toni Bilić koji je zadobio ozljedu na glavi pri kraju zadnje četvrtine, a s parketa je ispraćen pljeskom s upisana 23 poena. Pratili su ga Noa Zemljić s 19, Vigo Bart s 16 te Tin Udovičić s 14 poena.

U razigravanju za 9. mjesto Hrvatska će igrati protiv Italije, a utakmica je na rasporedu sutra od 18 sati.