Senzacija Kolumbijki, golom u 98. minuti zaustavile Njemačku i osigurale osminu finala

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.07.2023.

Njemice su jedan od glavnih kandidata za zlatno odličje na Svjetskom prvenstvu nogometašica, međutim još nisu osigurale osminu finala. U drugom kolu grupne faze neočekivano su poražene od Kolumbije...

Kolumbijske nogometašice plasirale su se u osminu finala SP-a svladavši u Sydneyu u skupini H Njemačku s 2:1 golom u sudačkoj nadoknadi.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kolumbijke je u vodstvo dovela 18-godišnja Linda Caicedo u 52. minuti, a potom je uslijedila dramatična završnica susreta. Na 1:1 izjednačila je Alexandra Popp iz penala u pretposljednjoj minuti, da bi pobjedonosni pogodak za Kolumbiju postigla Manuela Vanegas u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

U drugom susretu ove skupine Maroko je slavio protiv Južne Koreje s 1:0. Njemačka je u prvom susretu pobijedila Maroko s čak 6:0, dok su Južnoamerikanke u prvom susretu pobijedile Južnu Koreju 2:0.

Kolumbija je na čelu skupine sa svih šest mogućih bodova, dok Njemačka i Maroko imaju po tri boda.