SuperSport HNL, 2. kolo, 30.07.2023, 21:05 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 32.548
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Marjan Tomas (Osijek), Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina)

Branimir Korać • nedjelja, 30.07.2023.

U posljednjem susretu drugog kola SuperSport HNL-a Hajduk je ugostio Rijeku i upisao je pobjedu 1:0. Zaslužena pobjeda Splićana koji su imali susret pod kontrolom...

Sergej Jakirović nikako neće moći biti zadovoljan onim što je Rijeka prikazala dok Ivan Leko ima puno više razloga za zadovoljstvo. Splićani su kontrolirali utakmicu i na kraju zasluženo slavili 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je ušla u utakmicu sjajno i skoro odmah povela, ali koliko je dobro krenula, toliko je loše nastavila. Bila je vrlo pasivna, Hajdukov vezni red u potpunosti je dominirao i unatoč silnim promjenama, Sergej Jakirović nije uspio pokrenuti svoju momčad.

Već u drugoj minuti prvo veliko uzbuđenje. Hajduk je uhvaćen na spavanju, Toni Fruk je povukao polukontru, došao na 20 metara i opalio, lopta se odbila od bloka i pogodila vratnicu u nebranjenom dijelu gola.

Do kraja prvog dijela Rijeka praktički više niti jednom nije zapucala prema golu iz neke akcije dok je Hajduk pleo mrežu i prijetio, no Labrović je briljirao i bio najveći razlog što je na odmoru bilo 0:0.

Hajdukov pritisak bio je posebno dobar u posljednjih deset minuta prvog poluvremena kada je domaćin nanizao nekoliko vrlo opasnih situacija.

U 37. minuti Odjidja-Ofoe je ubacio loptu iz slobodnjaka, nitko nije došao do nje, ali Labrović je dobro reagirao i odbio loptu u korner.

U sljedećoj minuti krasna akcija i proigravanje Livaje za Pukštasa koji je ostao sam pred Labrovićem, ali riječki vratar fantastično je obranio.

I u sudačkoj nadoknadi prvog dijela imao je Hajduk priliku, Livaja je pucao iz teške pozicije, ali lopta ide pokraj gola.

U drugom dijelu još jači pritisak Splićana, Rijeka je potpuno potisnuta u obranu i nekako se osjećalo u zraku da je Hajduk sve bliže pogotku.

On je stigao u 50. minuti, ubačena lopta iz kornera, Šarlija je pucao glavom, lopta pogađa gredu, odbila se do Ferra koji puca iz prve, Labrović brani, ali u trećem naletu Moufi puca, a Pukštas skreće loptu u mrežu.

Očekivalo bi se da će se Rijeka nakon gola pokrenuti, ali sve do završnice susreta ništa se na travnjaku nije promijenilo. Hajduk je i dalje bio bolji i dominirao je te stvarao (polu)prilike.

U napadu Hajduka nedostajalo je malo više mirnoće da se uđe u konkretnu situaciju, sve je to bilo opasno i mirisalo na opasnost, ali svaki put bi lopta negdje zapela.

Rijeka je tek u završnih desetak minuta više vremena boravila pred vratima besposlenog Lučića, ali osim jednog opasnog pokušaja Grgića, nije se ništa dogodilo.