Sportnet

Japanke uvjerljive protiv Španjolki za prvo mjesto u skupini, Zambija slavila protiv Kostarike

Krešimir Milić • ponedjeljak, 31.07.2023.

Odigrane su posljednje utakmice skupine C u kojoj su ranije prolaz u osminu finala osigurale reprezentacije Japana i Španjolske. Poznata su i prva dva para osmine finala…

Nakon odigranih posljednjih utakmica u skupini C Svjetskog prvenstva nogometašica poznata su i prva dva para osmine finala. Japan će igrati protiv Norveške, a Španjolke protiv Švicarske.

Igraj na utakmice SP-a za nogometašice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već i prije zadnjih utakmica u skupini C je bilo poznato da dalje prolaze Japan I Španjolska koje su imale šest bodova do međusobnog dvoboja. U posljednjem susretu skupine su se susrele, a slavile su Japanke s uvjerljivih 4:0 i osigurale prvo mjesto.

Miyazawa je postigla dva pogotka, u 12. i 40. minuti, a po jednom su mrežu Španjolske tresle Ueki (29.) i Minami Tanaka (82.).

Dvoboj za treće mjesto u skupini igrale su Zambija i Kostarika, a počasnu pobjedu na prvenstvu ostvarila je Zambija s 3:1. Pogotke su postizale Mweemba (3.), Banda (31. – 11m) i Kundananji (93.), dok je za Kostariku gol zabila Herrera u 47. minuti.

Zanimljiv je podatak i da je zgoditak Bande bio jubilarni 1000. u povijesti svjetskih prvenstava nogometašica.