Na današnji dan 2018. godine Hrvatska izborila finale Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • utorak, 11.07.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je finale Svjetskog prvenstva na današnji dan prije pet godina. U polufinalu je nakon velike drame izbacila Englesku...

Ljeto za pamćenje 2018. godine donijelo je jedan od najvećih, ako ne i najveći, uspjeh hrvatskog sporta. Na današnji dan prije pet godina hrvatska nogometna reprezentacija izborila je finale Svjetskog prvenstva.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izabranici Zlatka Dalića u Moskvi su porazili Englesku rezultatom 2:1 nakon produžetaka i tako izborili finale protiv Francuske.

Već u petoj minuti susreta Kieran Trippier poentirao je iz slobodnog udarca i doveo Gordi Albion u vodstvo. Englezi su bili u prednosti do 68. minute kada je izjednačio Ivan Perišić, a utakmica na koncu otišla u produžetke.

U četvrtoj minuti drugog produžetka Perišić je asistirao za Marija Mandžukića koji matira engleskog vratara i donosi Hrvatskoj pobjedu na oduševljenje cijele nacije.