Engleska i Danska nisu kiksale, Kina i Haiti opraštaju se od Svjetskog prvenstva

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 01.08.2023.

Engleska i Danska opravdale su ulogu favoritkinja u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva nogometašica. Pobjedama protiv Kine i Haitija izborile su nastup u nokaut fazi...

Nogometašice Engleske i Danske plasirale su se iz skupine D u osminu finala Svjetskog prvenstva kojem su zajednički domaćini Novi Zeland i Australija.

Igraj na utakmice SP-a nogometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Engleska je u posljednjem, trećem kolu s uvjerljivih 6:1 pobijedila Kinu te je grupnu fazu okončala sa sve tri pobjede. Dva pogotka protiv Kineskinja postigla je Lauren James, dok su po jednom kinesku mrežu pogađale Russo, Hemp, Kelly i Daly. Na drugoj strani jedini je gol dala Wang Shuang i to iz jedanaesterca.

Kao druga iz ove skupine u osminu finala ide Danska koja je tu poziciju potvrdila pobjedom 2:0 protiv Haitija. Prvi gol postigla je Harder u 21. minuti s bijele točke, a drugi u 100. minuti Sanne Troelsgard.

U osmini finala Engleska će igrati protiv Nigerije, dok će se Danska za četvrtfinale boriti protiv domaćina Australije.