Olimpija u drami do povijesnog rezultata, Zrinjski nije uspio u Bratislavi

Branimir Korać • utorak, 01.08.2023.

Poznata su prva četiri kluba koja prolaze u sljedeću fazu natjecanja kvalifikacija Lige prvaka. Olimpija, Slovan Bratislava, Aris Limassol i Panathinaikos prošli su dalje...

Totalna ludnica bila je u Ljubljani gdje je Olimpija ugostila Ludogorec nakon što je u prvom susretu u Bugarskoj remizirala 1:1. Na svom stadionu odigrala je hrabru i jako dobru utakmicu te u završnici uspjela izboriti prolaz.

Igraj na utakmice kvalifikacija Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije izgledalo posebno obećavajuće na početku, njemački sudac u prvih 15 minuta domaćin igračima već je podijelio četiri žuta kartona, a Ludogorec je nakon toga i poveo pogotkom Kirila Despodova.

Vrlo brzo Timi Elšnik izjednačio je na 1:1 i vratio utakmicu posve na početak. Ono što je pomoglo Olimpiji bilo je isključenje debitanta Španjolca Sona u 83. minuti nakon kojeg je Olimpija uspjela povesti drugim golom Elšnika u 92. minuti.

Iako s igračem manje Ludogorec je krenuo na sve ili ništa i dobio je duboko u sudačkoj nadoknadi kazneni udarac, ali udarac Despodova brani Vidovšek.

Nakon toga uslijedilo je veliko slavlje, Olimpija je osigurala nastup u grupnoj fazi nekog europskog kupa prvi put u svojoj povijesti. Ivan Posavec u domaćem sastavu igrao je do 82. minute.

Nikakve drame nije bilo u dvoboju između BATE Borisova i Aris Limassola. Ciprani su slavili u prvoj utakmici sa 6:2 da bi i u uzvratu napunili mrežu Bjelorusa, ovaj put s 5:3. Pogotke za goste postigli su Babicka, Gomis, Caju, Bengtsson i Stepinski, a za BATE Gromiko, Martinov i Laptev. Aris je u ovom susretu koristio 16 igrača, a nijedan od njih nije bio Cipranin.

Panathinaikos i Dnipro remizirali su 2:2 u susretu u koji su Ukrajinci ušli s minusom 3:1 iz prvog susreta. Šporar je vrlo rano doveo PAO u vodstvo, ali golovima Dovbika i Sarapija Dnipro je poveo 2:1 i vratio si nadu. Ipak, Šporar je u 70. minuti bio precizan i vratio je Panathinaikos u mirne vode. Tin Jedvaj igrao je cijelu utakmicu i asistirao je za prvi pogodak ispucavši loptu sa svoje polovice koju je Šporar poslao u mrežu.

Zrinjski je nakon poraza u Mostaru 1:0 otputovao za Bratislavu ipak se nadajući da može do čuda, ali nije uspio. Samo je remizirao 2:2 u susretu u kojem je gubio 2:0 pa si u završnici pružio nadu. Strijelci za domaćina bili su Čavrić i Zuberu.

Nadu Zrinjskom vratio je u 75. minuti Hrvoje Barišić, a u 93. minuti Antonio Ivančić izjednačio je na 2:2. Pokušali su gosti pritisnuti u završnici, ali nisu uspjeli i Slovan ide dalje.

Kod Zrinjskog cijelu utakmicu odigrali su Marko Marić i Dario Čanađija, Mario Tičinović izašao je u 65. minuti kao i Mario Ćuže. Antonio Ivančić i Tomislav Kiš ušli su na početku drugog poluvremena, a Matija Malekinušić u 65. minuti.