SuperSport HNL, 3. kolo, 04.08.2023, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik)
3:3(0:2) Varaždin
Dimitri Mitrovski 19'
Fran Brodić 22', 65'
Varaždin

Dramatičan dvoboj u Kranjčevićevoj, Varaždin ponovno ispustio dva gola prednosti

Mihaela Bradovski • petak, 04.08.2023.

Lokomotiva i Varaždin odigrali su prvu utakmicu trećeg kola SuperSport HNL-a. Nakon velike borbe susret je završio rezultatom 3:3, a Varaždinci imaju za čim žaliti s obzirom da su ispustili dva gola prednosti...

Odlična utakmica u Kranjčevićevoj u kojoj je viđeno šest pogodaka, a na kraju pobjednika nije bilo. Završilo je 3:3 iako je Varaždin dva puta imao dva gola prednosti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovo je drugo kolo u nizu da je Varaždin imao dva gola prednosti i nije to iskoristio, Slaven Belupo je također iskoristio svoje prilike i uspio doći do boda u prošlom kolu nakon zaostatka od dva pogotka.

U teškim vremenskim uvjetima u Kranjčevićevoj u početku su se bolje snašli Varaždinci koji su postigli dva pogotka u prvoj polovici prvog poluvremena i imali još niz prilika.

U 19. minuti Varaždin je poveo. Velika pogreška Čavline, vrlo loše ispucana lopta, točno na Mitrovskog koji iz prve pogađa praznu mrežu.

Tri minute kasnije novi pogodak za goste i ponovno ne baš najsretnija reakcija Čavline. Ubacio je Pilj, lopta ga je iznenadila, odbila se do Brodića koji iz blizine zabija. Inače. minutu ranije zatresla se i vratnica gola Čavline, iskosa je pucao Šego, a lopta se od noge Mersinaja odbila u vratnicu.

Ubrzo je zicer imao i Brodić nakon dodavanja Mitrovskog, ali pucao je pokraj gola.

Nakon toga počeli su se buditi i Lokosi, dvije dobre situacije za Kačavendu i Kanižaja, ali u oba slučaja brani Zelenika.

Na početku drugog dijela još jedna loša procjena Čavline u istrčavanju, Mitrovski ga je prošao, ali nije uspio pogoditi praznu mrežu.

Ubrzo je uslijedila kazna. U 57. minuti nakon kornera i ubačene lopte na peterac, Branimir Kalaica bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Lokomotiva je izgledala sve bolje, ali novi šok je stigao u 65. minuti i to ponovno nakon pogreške. Predali su Lokosi loptu Šegi na svojoj polovici, on je pronašao Brodića koji zabija za 1:3.

Krenula je Lokomotiva na sve ili ništa i uspjela je doći do poravnanja. U 71. minuti lijepa akcija Kačavenda je pronašao Stojkovića koji s desetak metara zavija.

Niti deset minuta kasnije potpuni povratak domaćina. Na rubu 16 metara srušen je Milićević, dosuđen je kazneni udarac koji Stojković pretvara u pogodak.

Do kraja susreta Varaždin je bio bliže četvrtom golu i to nakon slobodnjaka Postonjskog koji je pogodio vratnicu.

U svakom slučaju vrlo zanimljiva utakmica, a u konačnici dogodila se podjela bodova.