Svladao Bornu Ćorića pa stigao do okruglog desetog naslova u karijeri

Petar Jenjić • nedjelja, 06.08.2023.

Alex De Minaur i dalje nema rješenja za Stefanosa Tsitsipasa. Grčki tenisač ponovno je svladao Australca, ovoga puta u finalu Los Cabosa, te stigao do desetog ATP naslova karijere...

Grk Stefanos Tsicipas osvojio je svoj deseti ATP naslov u karijeri svladavši u finalu turnira u Los Cabosu Australca Alexa De Minaura sa 6:3, 6:4.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tsitsipas je na putu do trofeja izgubio samo jedan set, u četvrtfinalu od Nicolasa Jarryja, a u polufinalu je bio bolji i od hrvatskog predstavnika Borne Ćorića.

Dvostrukom Grand Slam finalistu ovo je bilo ukupno 27. finale i prvi osvojen turnir nakon čak šest uzastopno izgubljenih finala. S druge strane, Minauru je ovo bilo 13. finale i šest poraz.

Sinoćnji meč trajao je jedan sat i 27 minuta, a tijekom njega Grk je četiri puta oduzeo servis protivniku, za razliku od De Minaura kojem je to za rukom pošlo dva puta.

Ovo im je bio 12. međusobni dvoboj i 12. pobjeda Tsitsipasa koji je od Australca u tim mečevima izgubio svega tri seta.