Hrvatske košarkašice pobjedom protiv Grčke osvojile 9. mjesto na U20 Europskom prvenstvu

Krešimir Milić • nedjelja, 06.08.2023.

Igračice Stipe Bralića u grupi F razigravanja od 9 do 17. mjesta zaključile su četiri utakmice s četiri pobjede, a onda slavile i u finalnoj za deveto mjesto. Peričić je bila danas najefikasnija u redovima Hrvatske s 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije

U razigravanju za deveto mjesto na U20 Europskom prvenstvu B divizije hrvatska ženska košarkaška reprezentacija slavila je protiv Grčke s 81:77 (21:21, 20:23, 21:16, 19:17).

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igračice Stipe Bralića u grupi F razigravanja od 9 do 17. mjesta zaključile su četiri utakmice s četiri pobjede, a onda slavile i u finalnoj za deveto mjesto. Susret je započeo u izjednačenom ritmu s obje strane, što sugerira i rezultat prve četvrtine. U par navrata su se izmjenjivale u vodstvo tijekom prve četvrtine, a u drugoj Grkinje zaključuju prvi dio prije velikog odmora s vodstvom.

Hrvatska bolje otvara u trećoj dionici i preuzima vodstvo u trećoj minuti s 49:46, a u posljednju minutu se ušlo s vodstvom Grčke. No trica Vivien Nejašmić 36 sekundi prije kraja vraća Hrvatskoj vodstvo od dva koša razlike s kojim se zaključuje treća četvrtina rezultatom 62:60.

Minutu prije kraja Grčka je imala izjednačenje 77:77, a onda je za dva poena pogodila Katarina Sekulić i pogodila jedno slobodno bacanje za 80:77. Deset sekundi prije kraja Elena Peričić postavila je konačan rezultat s pogođenim slobodnim bacanjem od dva za 81:77.

Peričić je bila danas najefikasnija u redovima Hrvatske s 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a pratile su je Nika Rodek i Hana Muhl s 14 poena. Rodek je imala i 6 skokova te 5 asistencija, a isto toliko asista upisala je i Muhl.