Istra 1961

Totalni potop Istre na Rujevici, Riječani natrpali mrežu Majkića

Krešimir Milić • nedjelja, 06.08.2023.

Šest puta, ne računajući početni udarac, krenuli su Istrani s centra. Rijeka je bila nemilosrdna…

Apsolutna dominacija Rijeke odvila se danas u 3. kolu SuperSport HNL-a protiv Istre 1961 na Rujevici. Ponovili su Riječani dobru igru iz druge utakmice s Dukagjinijem i s istim rezultatom od 6:0 ispratili Istru 1961.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Po ničemu dobrom neće pamtiti Istra 1961 prvu ovosezonsku utakmicu protiv Rijeke. Držali su se Istrani do 34. minuti, ali nisu uputili nijedan udarac prema Nediljku Labroviću kojim bi ugrozili danas pobjedu Rijeke.

Nemilosrdna je bila Rijeka koja je gotovo svaku opasniju situaciju pretvorila u zgoditak. Krenulo je u 34. minuti kad su iskoristili grešku Darija Marešića, a Franjo Ivanović je lakoćom to realizirao za 1:0. Nastavile su se nizati prilike jedna za drugom, a onda u 44. minuti na semaforu stoji 2:0 za Rijeku.

Ponovno su Riječani pritisnuli, Ivanović je stigao do lopte i ostavio je za Lindona Selahija, a on izvan kaznenog prostora gađao donji kut i pogodio za povećanje vodstva. Samo minutu kasnije vidjeli smo možda najljepši gol kola, a strijelac je bio Marco Pašalić. Opalio je s 20 metara u gornji kut, a lopte se od vratnice odbila u mrežu za 3:0.

Nisu namjeravali Riječani stati ni u drugom dijelu. Nastavili su furiozno napadati vrata Istre, a mreža se nastavila puniti. Strijelac je ovog puta bio Bruno Goda koji je ubačaj Pašalića iz kornera spremio iza leđa Lovre Majkića za 4:0 u 58. minuti.

Totalni potop stigao je u 61. minuti kad je Selahi ubacio s lijeve strane u peterac za Ivanovića, a on skrenuo loptu prema golu koju je pokušao izbiti Ante Majstorovića, ali od njega se odbila u mrežu za 5:0.

Taman kad se možda činilo da bi mogla Rijeka smanjiti brzinu pao je i šesti gol na susretu. Nais Djouahra prošao je po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a na loptu je naletio klizeći Alen Grgić i zabio za 6:0.

U svakom smislu je tako Rijeka nadigrala Istru 1961, a s ovom pojedom trenutno su zauzeli prvo mjesto u SuperSport HNL-u. Riječani su ove sezone primili jedan gol, a to je bio onaj u porazu od Hajduka dok su zabili ukupno 10 golova. Istra 1961 trenutno se nalazi na pretposljednjem mjestu s jednim bodom i gol razlikom 1:10.