Novi poraz za Donnu Vekić, Talijanka slavila u dva seta na startu turnira u Montrealu

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.08.2023.

Prelazak na betonsku podlogu nije bio dobar za Donnu Vekić. Na startu turnira u Montrealu poražena je od Talijanke Jasmine Paolini...

Donna Vekić drugi turnir zaredom završava s nastupom već na startu. Nakon neočekivanog poraza u prvom kolu turnira u Hamburgu, odmah je poražena i na turniru u Montrealu.

Igraj na mečeve turnira u Montrealu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Donnu je zaustavila 50. tenisačica svijeta Jasmine Paolini koja je bila bolja u dva seta dovršivši tako prva danas posao prije nego se na Montreal spustila kiša.

Donna je dobro krenula, stigla je do breaka u trećem gemu, ali Paolini je uzvratila i izjednačila na 3:3.

U završnici seta Paolini je imala jednu set loptu, no Donna se tu spasila i odluka je pala u 13. igri. Tamo je Paolini odmah pobjegla na 6:1 i nakon toga je mirno završila posao u ovom setu.

Odmah na startu drugog poluvremena Paolini je stigla do breaka, Vekić je u dva naredna retern gema imala break lopte, nije se uspjela vratiti, a kada je Paolini došla do još jednog oduzetog servisa, priči je bio kraj.

Paolini je upisala pobjedu 7:6, 6:2 i tako je prošla u drugo kolo gdje će igrati protiv Madison Keys ili Venus Williams.