Dodig i Mikrut odlično startali na turniru u Osijeku, kraj za petoricu hrvatskih igrača

Mihaela Bradovski • srijeda, 09.08.2023.

Dvojica Hrvata izborila su prolaz u drugo kolo ITF turnira u Osijeku. Matej Dodig i Luka Mikrut bili su uvjerljivi na startu...

Na ITF turniru u Osijeku šesti nositelj Matej Dodig igrao je protiv sunarodnjaka Nikole Bašića i glatko slavio uz samo tri izgubljena gema. Potpuno očekivan ishod, Dodig je kvalitetniji igrač i ovakvo što se i očekivalo.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jednako uvjerljiv bio je i Luka Mikrut koji je igrao protiv Alekseija Homića te mu je prepustio samo gem više nego Dodig svom protivniku. Mikrut je postavljen za četvrtog nositelja i u drugom kolu igrat će protiv Australca Luke Vuglara dok će Dodig igrati protiv Srbina Kristijana Juhasa.

Juhas je u prvom kolu teškom mukom stigao do pobjede protiv hrvatskog igrača Marija Jukića, nekada perspektivnog hrvatskog tenisača, a danas više trenera.

Neočekivani poraz ubilježio je Domagoj Bilješko od mladog Romea Hadžiahmetovića iz Srbije. Bilješko je uzeo prvi set, i drugom je bio blizu pobjedi, ali nakon što nije uspio, glatko je izgubio treći set.

Još jedan koji je olako poražen je Roko Horvat, on je izgubio s dva puta po 6:3 protiv Mađara Marcela Bartakovicsa.

Unatoč odličnom ulasku u meč, Duje Kekez poražen je od sedmog nositelja Sebastiana Sorgera u tri seta. Prvi set dobio je sa 6:0 pa u naredna dva uzeo ukupno šest gemova.

Dobar start upisao je Admir Kalender koji je u tri seta u prvom kolu turnira u Argesu u Rumunjskoj svladao domaćeg igrača Andreija Dumitrua. U drugom kolu igrat će protiv prvog nositelja Cezara Cretua.