Martić zaustavljena u Montrealu, bolja je bila druga tenisačica svijeta

Krešimir Milić • četvrtak, 10.08.2023.

Arina Sabaljenka bila je preteška prepreka za hrvatsku tenisačicu u Montrealu. Bio je ovo njihov treći međusobni susret i druga pobjeda Sabaljenke…

Nakon relativno lakog prolaza u drugo kolo hrvatska tenisačica Petra Martić, 35. na svijetu, zaustavljena je na WTA Masters 1000 turniru u Montrealu. Bolja od hrvatske tenisačice bila je druga na svijetu Arina Sabaljenka, a druga je to pobjeda Ruskinje u njihovom trećem međusobnom meču.

Igraj na mečeve turnira u Montrealu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ruskinja je slavila nakon gotovo dva sata igre sa 6:3, 7:6.

Spašavala je Sabaljenka dva puta servis od Martić kod rezultata 1:1 u prvom setu, a ona je oduzela u idućem gemu hrvatskoj tenisačici servis do kraja seta zadržala prednost. U drugom setu Martić je imala vodstvo od 4:1, ali s dva izgubljena servisa set odlazi u tie-break.

Martić je imala vodstvo i u tie-breaku, ali Ruskinja dolazi do preokreta i na kraju slavi za prolaz u treće kolo turnira.

Tamo će igrati protiv sunarodnjakinje Ljudmile Samsonove, 18. tenisačice svijeta i 15. nositeljice turnira.