Zrinjski odradio velik posao u Mostaru, Olympiakos nosi prednost na uzvrat

Petar Jenjić • četvrtak, 10.08.2023.

Odigrano je šest prvih utakmica prvog pretkola Europske lige. Izdvajamo pobjedu Olympiakosa na domaćem terenu protiv Genka te visoko slavlje Zrinjskog koji je ostavio Islanđane na visokom zaostatku....

Hacken je uspješno odradio gostovanje kod Žalgirisa kojeg je svladao s 3:1. Dva je pogotka postigao Hrstić, dok je jedan gol nadodao Rygaard. Poraz domaće momčadi ublažio je Hnid.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U kadru Litavaca bili su Tomislav Duka i Petar Mamić koji nisu ulazili u igru.

Osijek je odradio slabo gostovanje kod Adana Demirspora, a sljedeći protivnik jednog od ta dva kluba nije ništa poznatiji. Olympiakos je na domaćem terenu svladao Genk s 1:0, a pogodak je odmah na početku u prvoj minuti zabio Fortounis.

Veliki posao napravio je Zrinjski koji je stigao na korak do četvrtog pretkola. Na domaćem terenu visoko je svladao islandski Breidablik rezultatom 6:2, iako mogu žaliti za primljenim golovima.

Poveo je već u drugoj minuti preko Kiša, a 20 minuta kasnije poentirao je Malenkušić. Nekadašnji igrač Hajduka svoj drugi gol zabio je u 30. minuti, a nakon toga su gosti ostali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Einarssona.

Do kraja poluvremena poentirali su Bilbija i Malenkušić, a u 56. na 6:0 povisio je Ivančić. Ipak, do kraja su gosti smanjili zaostatak golovima Ludvikssona i Eyjlofssona.