Sportnet

Duje Ajduković nije uspio izboriti hrvatski dvoboj u četvrtfinalu

Petar Jenjić • četvrtak, 10.08.2023.

Duje Ajduković poražen je u osmini finala Challengera kojem je domaćin Banja Luka. Bolji je od njega bio domaći predstavnik Damir Džumhur...

Nećemo gledati hrvatski dvoboj u četvrtfinalu Challengera kojem je domaćin Banja Luka jer plasman među osam najboljih nije uspio izboriti Duje Ajduković.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Niz od osam pobjeda hrvatskog tenisača stao je protiv domaćeg tenisača Damira Džumhura koji je stigao do pobjede u dva seta, u njihovom prvom međusobnom dvoboju.

Džumhur je slavio sa 6:2, 7:5 nakon dva sata i tri minute te tako izborio dvoboj protiv Dina Prižmića koji je u dva seta bio bolji od Alexa Molčana.

BiH tenisač postavljen je za osmog nositelja, a prvi je set dobio bez većih problema. U drugom je Ajduković dva puta imao po break prednosti, no nije uspio doći do poravnanja te eventualnog trećeg seta.