Krešimir Milić • petak, 11.08.2023.

Brazilski napadač bio je nezaustavljiv za braniče Al Hazema. Slavili su s 3:1 na početku saudijskog prvenstva…

Sigurno je da će praćenost saudijske lige ove sezone podići se na jednu veću razinu, a pozivnicu za to dao je danas Roberto Firmino sjajnom partijom u debiju za Al Ahli. Firmino je samo jedan u niz nogometaša koji su ovog ljeta Europu zamijenili za Arapski poluotok, a novoj publici predstavio se u debiju s hat-trickom.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Njegov Al Ahli slavio je s 3:1 protiv Al Hazema, a sve golove za pobjednike zabio je brazilski napadač.

Prvi zgoditak zabio je Firmino već u 6. minuti nakon što je glavom loptu spremio u mrežu nakon brze akcije. Za drugi gol mu je asistirao donedavni rival dok je igrao za Liverpool, bivši igrač Manchester Cityja Riyad Mahrez.

Proigrao je oštrom loptom s desne strane Mahrez na drugu stativu Firmina koji u naletu zabija svoj drugi gol u 10. minuti. Al Hazem je smanjio preko Vine na 2:1 koji je sjajno primijetio izlazak vratara Mendyja s vrata i prebacio ga je iz daljine u 50. minuti.

Ipak nije to bilo dovoljno za ugroziti slavlje Al Ahlija. Konačnih 3:1 postavio je Firmino u 72. minuti.

Al Ahli je ovog ljeta bio jedan od aktivnijih klubova tijekom prijelaznog roka, a stigli su Roberto Firmino, Riyad Mahrez, Allan Saint-Maximin, Franck Kessie, Roger Ibanez te Edouard Mendy.