Osječani najuvjerljivije otvorili juniorsku sezonu, pobjede Dinama i Hajduka

Branimir Korać • nedjelja, 13.08.2023.

Odigrani su susreti prvog kola 1. HNL, a očekivane pobjede ostvarili su Dinamo, Hajduk i Osijek. Rijeka je odigrala tek 2:2 kod kuće protiv Istre, a Lokomotiva je u zadnjim minutama slavila u Ždralovima...

Prošle sezone u prvom kolu SuperSport HNL-a sastali su se Varaždin i Slaven Belupo, a isti protivnici sastali su se ove subote u prvom kolu juniorskog prvenstva. Varaždinci su slavili s 2:1 u susretu u kojem je Slaven Belupo poveo golom Jakova Krstanovića, ali s dva gola Tina Levanića, domaćin je došao do preokreta.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo nije imao težak posao protiv Sesveta. Slavio je s glatkih 3:0, a sva tri pogotka postigao je u prvom poluvremenu. Mrežu Sesvećana načeo je već u petoj minuti Zlatan Koščević, a nakon toga s dva pogotka Luke Vrbančića sve je bilo poznato.

Lokomotiva je imala dosta ozbiljan posao u Ždralovima i tek u završnici susreta stigla je do pobjede. Povela je Lokomotiva s 2:0 golovima Bartola Karduma i Borne Pernara, ali domaćin se vratio preko Ivana Tomića i Sandera Kalaja. Ipak, u 89. minuti Pernar spašava Lokomotivu i dolazi do pobjede.

Rijeka je bila u teškoj situaciji na svom igralištu protiv Istre 1961, gubila je 2:0 nakon autogola Sfica i gola Duždevića u samo dvije minute razmaka u finišu prvog dijela. Ipak u nastavku susreta David Zubović i Noel Jakac uspjeli su poravnati.

Gostujuću pobjedu upisao je Hajduk u gostima kod Dugopolja. Na odmor je odnio vodstvo 1:0 koje je moglo biti i uvjerljivije da je realizirao kazneni udarac u 30. minuti. Ipak deset minuta kasnije Noa Skoko je doveo Hajduk u vodstvo. Početkom nastavka Mateo Smodlaka je izjednačio, no u 61. minuti Lovre Lončar osigurava pobjedu Splićanima.

Rudeš je na isti način bio bolji od Kustošije, također 2:1 u gostima. David Verić Krasnić i Lovro-Luka Ukalović bili su strijelci za goste, a u 86. minuti Luka Mrakužić ostavio je konačnih 1:2.

Najefikasniji bili su Osječani koji su s 5:0 svladali Cibaliju. Sve su napravili Dominik Babić i Marin Prekodravac. Babić je zabio tri gola, a Prekodravac dva.

Uspješna je bila Gorica koja je u gostila s 2:0 slavila protiv Šibenika. U mirnom susretu bez kartona strijelci su bili Bruno Knežević i Vito Ferina.