Fantastični Dani Olmo predvodio RB Leipzig do Superkupa, debitirao Harry Kane

Petar Jenjić • subota, 12.08.2023.

Nogometaši RB Leipziga osvojili su svoj prvi njemački Superkup. Na krilima čudesnog Danija Olma i njegovog hat-tricka svladali su Bayern za koji je debitirao Harry Kane...

Nakon tri uzastopna osvojena njemačka Superkupa, Bayern nije uspio doći i do četvrtog, a 11. ukupno. U reprizi prošlogodišnje utakmice RB Lepzig uspio je uzvratiti za poraz i doći do pobjede od 3:0 za svoj prvi trofej u ovom natjecanju.

Igraj na njemački Kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon samo dvije i pol minute igre Leipzig je stigao do prednosti. Poslije jednog ubačaja iz slobodnog udarca na odbijenoj lopti na šest metara našao se Dani Olmo i pospremio je u suprotni kut.

Bayern je češće prijetio nakon toga, a blizu gola bio je u 28. minuti. Pucao je Leroy Sane, blokirao Mohamed Simakan, a lopta nakon toga završila na gredi.

Međutim, prije je do pogotka stigao njihov protivnik koji je podebljao na 2:0. Bio je to još jedan prekid, a Španjolac je zavrtio Matthijsa de Ligta i pospremio kroz noge protivničkom vrataru.

U 63. minuti u igru je ušao i Harry Kane, u svom debiju za klub. Pet minuta kasnije svjedočio je novom pogotku Olma koji je poentirao iz penala za svoj hat-trick. Penalu je prethodilo igranje rukom.

Josip Stanišić nije bio u kadru Bayerna u večerašnjem dvoboju.