SuperSport HNL, 4. kolo, 12.08.2023, 20:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ante Terzić, Vedran Đurak, Jerko Crnčić, 4. sudac: Marino Majstrović
2:0(0:0) Rudeš
Rudeš

Brodić nastavio golgeterski niz, Postonjski "bombom" potvrdio pobjedu Varaždina

Petar Jenjić • subota, 12.08.2023.

Fran Brodić i Igor Postonjski večerašnji su junaci Varaždina i njihove prve pobjede u sezoni. Na domaćem su terenu igrali protiv Rudeša i ostavili ga na dnu ljestvice bez bodova...

Četvrta je bila sreća za Varaždin koji je stigao do prve pobjede sezone. Na domaćem terenu igrali su protiv Rudeša, svladali ga rezultatom 2:0 i tako jedinog ostavili bez bodova.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je i u prethodna dva susreta imao dva pogotka prednosti, Varaždin je danas uspio izdržati do kraja s prednošću. Ponovno je u važnoj ulozi bio Fran Brodić koji je zatresao mrežu, a nakon njega i kapetan Igor Postonjski koji je čudesnim udarcem zatresao mrežu.

Prva opasnost stigla je u sedmoj minuti. Velika gužva pred golom Varaždina, ali nije bilo promjene rezultata. Prvo je obranio Oliver Zelenika, a nakon toga je udarac završio u bloku. Luka Pasariček je bio blizu pogotku.

U 11. minuti grešku Aboubacara Camare nije iskoristio Leon Belcar, ali dao je sebi predugačak for. U 17. minuti oštra lopta u pet metara Rudeša. Nije se činilo u prvi trenutak da će išta biti od toga, no Brodić dolazi do lopte na četiri metra, međutim, ide to preko gola uz malu pomoć Pasaričeka.

Izuzetno raspoloženi Belcar uputio je udarac u 23. minuti s ruba 16 metara, ali malo kraj gola. U 36. minuti iskosa unutar kaznenog prostora pokušava Michele Šego, ali obranio je Karlo Kralj, dok na odbijenu loptu nije uspio reagirati Brodić.

Zasluženo vodstvo domaćina stiglo je u 58. minuti. Igor Postonjski je dao na desnu stranu za Marka Vukčevića koji šalje oštru loptu kroz peterac, a šansu iz blizine ne propušta iskoristiti Brodić koji zabija svoj peti gol sezone. Zaista lijepa akcija Varaždinaca.

I onda u 77. minuti trenutak čarolije kapetana Varaždina. Postonjski je došao do lopte na 30 metara od gola i prefektnim udarcem neobranjivo pogodio za 2:0. Definitivno će krajem svibnja sljedeće godine biti u užem krugu za gol sezone.

Rezultat se do kraja više nije promijenio.