Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 15.08.2023, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Joao Pinheiro, Bruno Jesus, Luciano Maia (Portugal)

Branimir Korać • utorak, 15.08.2023.

Dinamo je upisao poraz u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka. Atenski AEK slavio je na Maksimiru s 2:1 u susretu u kojem je Dinamo pokazao dva lica...

Nordin Amrabat
56'
25
Kostas Galanopoulos
67'
20
Petros Mantalos
83'
70
Rodolfo Pizarro
83'
11
Sergio Araujo
83'
Matias Almeyda

Prvo poluvrijeme Dinamovo, drugo poluvrijeme AEK-ovo. AEK je svoje bolje iskoristio i u drugom poluvremenu preokretom stigao je do pobjede.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je odmah s centra krenuo po pogodak, čak se i otvorila dobra situacija u prvih 25 sekundi, a Bulat je pucao malo pokraj gola.

Bila je to naznaka Dinamove inicijative, Modri su imali više loptu u nogama, ali bilo je nervoze nakon dolaska do nekih 20 metara i nikako lopta nije mogla do Dinamovih napadača u kaznenom prostoru. U jednom trenutku uspio je Ljubičić probiti desnu stranu i ubaciti u peterac, Stanković je odbio loptu na nogu Petkovića kojeg je ona iznenadila.

Odmah u sljedećoj minuti krasna prilika za AEK, sam je na drugoj vratnici ostao Levi Garcia, ali Livaković je stigao i fantastično pokrio njegov udarac.

Nakon toga Dinamo je ponovno vratio kontrolu nad susretom i uglavnom bez većih problema dolazio do kaznenog prostora, ali tamo je bila gužva i teško se dolazilo do prilika.

Jednu dobru imao je Ristovski nakon ubačaja iz kornera, lopta mu se odbila, opalio je iz voleja i kada se činilo da lopta ide u gol, nokautirala je Mihajličenka.

U 36. minuti zagužvalo se pokraj terena, burno je reagirala grčka klupa nakon nedosuđenog prekršaja nad Garcijom, a Pinheiro je odmah pokazao isključenje Almeydinom pomoćniku.

Dvije minute kasnije Dinamo je poveo spektakularnim pogotkom. Dosuđen je slobodni udarac na 25 metara od gola, loptu je uzeo Bulat i neobranjivo pogodio pod samu gredu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela nova velika prilika za Dinamo, Mihajličenko se našao u 16 metara sam pred Stankovićem i onda loše pucao.

Mogao je Dinamo odnijeti na odmor vodstvo 2:0 i biti u odličnoj situaciji, ali u drugo poluvrijeme tako je ušao s 1:0 i znatno manje agresivno nego u prvom dijelu što AEK koristi i preuzima inicijativu.

Grci su sabili Dinamo ne njegovu polovicu, polako stvarali pritisak pod kojim je u 59. minuti pao Moharrami, loše je dodao prema Mišiću on ostaje bez lopte, uslijedila je brza akcija Grka, lopta za Zubera u 16 metara što on koristi i zabija.

Malo se Dinamo podignuo ulaskom Emrelija koji u 69. minuti ima sjajnu priliku, Ivanušec je odlično centrirao, točno na glavu Emrelija koji puca, ali pogađa gredu.

AEK je i dalje bolje izgledao, drugo poluvrijeme mu je pripalo u potpunosti i imao je sjajnu priliku u 85. minuti kada je Garcia dobio loptu u 16 metara, dobro se okrenuo, ali Livaković je to obranio.

Pet minuta kasnije ipak vodstvo AEK-a. Nakon kornera velika gužva u 16 metara, AEK je kombinirao i tražio priliku, na povratnu loptu došao je Galanopoulos i pogodio za 2:1.

Mogao je AEK i do trećeg pogotka, ali Livaković je obranio još jedan pokušaj iz blizine Amrabata, zatim još dva Vidi i Dinamo je mogao i teže stradati.