Petra Martić i Donna Vekić preskočile prve prepreke na turniru u Cincinnatiju

Branimir Korać • srijeda, 16.08.2023.

Petra Martić i Donna Vekić odradile su svoje prve mečeve na turniru u Cincinnatiju i bile su uspješne. Obje su na startu imale domaće protivnice, ali bile su uspješne...

Petra Martić morala je u treći set protiv Amerikanke Emme Navarro, 53. igračice svijeta, ali je na kraju ipak slavila.

Igraj na mečeve turnira u Cincinnatiju na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Petra je lako dobila prvi set, u drugom je imala jako dobru situaciju, u dva gema ukupno pet break loptu i priliku da se odvoji, ali nije uspjela napraviti break, to je pošlo za rukom Amerikanki koja poravnava u setovima.

Odluka je tako pala u trećem setu gdje je viđena ukupno samo jedna break lopta i ona je iskorištena. Petra je tu povela s 3:1 i mirno je završila posao.

Sada joj slijedi meč protiv Čehinje Karoline Muchove koju je pobijedila prošle godine u Rimu.

Težak meč imala je Donna Vekić iako je slavila u dva seta. No bila su to dva vrlo tijesna seta u kojima je Veić slavila protiv Jennifer Brady. Brady se vraća nakon dugačke pauze i njen renking ništa ne govori o kvaliteti što je pokazala i protiv Donne.

Prvi set Vekić je uzela u tie-breaku sa 7:5, imala je break prednosti, ali Amerikanka se vratila i izborila tie-break.

U drugom setu Brady je dva outa imala break viška, no Vekić je uspjela u završnici seta napraviti preokret. Povela je Brady s 5:4 i servirala za set, ali od tog trenutka Donna više nije ispustila niti gem i sa 7:5 došla je do pobjede.

Ona će pak u drugom kolu igrati protiv Viktorije Azarenke s kojom je posljednja dva meča odigrala upravo u Cincinnatiju. 2019. godine svladala ju je sa 6:2, 7:5, a godinu dana kasnije poražena je sa 6:2, 6:3.