Borna Gojo nakon velike borbe izvukao pobjedu protiv nove američke nade

Branimir Korać • srijeda, 16.08.2023.

Borna Gojo prošao je u četvrtfinale Challengera u Stanfordu nakon što je u osmini finala poslije velike borbe u izjednačenom meču svladao mladog Amerikanca Alexa Michelsena...

Velika bitka vodila se u meču drugog kola turnira u Stanfordu gdje je Borna Gojo imao za protivnika mladog i vrlo neugodnog Amerikanca Alexa Michelsena i uspio je slaviti.

Igraj na mečeve turnira u Stanfordu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gojo je na kraju ipak uspio doći do pobjede iako je Michelsen odveo treći set do tie-breaka.

Hrvatski tenisač nije najbolje otvorio meč i izgubio je svoj prvi servis gem, a Michelsen je do kraja seta bez problema čuvao stečenu prednost.

U drugom setu Gojo je rano bio suočen s 15:40, izvukao se, a na kraju seta došao je do svog prvog breaka što mu je ujedno donijelo i set.

Odluka je pala u trećem gdje je Michelsen ponovno imao 15:40, ovaj put u devetom gemu, no Gojo se i tu spašava te kasnije u tie-breaku sa 7:3 prolazi dalje.

Michelsen je očekivano bio zanimljiv izazov, a četvrtfinale mu donosi Francuza Constanta Lestiennea koji ga je svladao prije dvije godine u Alicanteu.