Poljak svladao Ćorića u tri seta, slijedi pad na ATP ljestvici

Petar Jenjić • srijeda, 16.08.2023.

Borna Ćorić nije uspio izboriti treće kolo Mastersa u Cincinnatiju. U tri seta od njega je bio bolji poljski tenisač Hubert Hurkacz...

Kraj nastupa za Bornu Ćorića na Mastersu u Cincinnatiju u drugom kolu. Branitelj naslova zaključio je svoj nastup nakon meča protiv Huberta Hurkacza.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poljski tenisač slavoio je nakon dva sata i 17 minuta igre s 5:7, 6:3, 6:3. Bio je to njihov peti međusobni dvoboj i druga pobjeda Hurkacza koji sada ide na Stefanosa Tsitsipasa.

Hurkacz je u prvom setu imao vodstvo 5:4 i servis, ali je Ćorić dobio tri uzastopna gema. Međutim, u drugom mu je Poljak jednom oduzeo servis, a dva puta u trećem setu. Ćorić je u tom periodu imao tek jednu break šansu.

Ćoriću sada slijedi gubitak od 955 bodova što znači pad na ATP ljestvici. Sljedeći tjedan bi otprilike trebao biti 28. tenisač svijeta.