SuperSport HNL, 5. kolo, 20.08.2023, 21:05 h, Rujevica, gledatelja: 5,441
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Kristijan Novosel, 4. sudac: Mario Zebec
Vladan Bubanja 6'
Lokomotiva

Ponovno krasni golovi i odličan nogomet na Rujevici, Rijeka preokretom svladala Lokomotivu

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.08.2023.

Odlična utakmica na Rujevici, Rijeka i Lokomotiva nisu razočarale. Tri pogotka i pregršt prilika, otvoren i borben nogomet te u konačnici ipak slavlje domaćina uz preokret...

Teško se sjetiti kada je Rijeka igrala ovako otvoreno i napadački kao što igra pod vodstvom Sergeja Jakirovića. Još jedan dobar nastup s više od 20 udaraca prema golu protivnika, krasni golovi i zadovoljni navijači na kraju susreta.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No i Lokomotiva je pokazala kvalitetu, ona je također odradila dobru utakmicu, imala je i vodstvo, međutim nije izdržala, dva sjajna udarca Čavlina nije uspio zaustaviti i domaćin je došao do pobjede.

Već u šestoj minuti Lokomotiva je stigla do vodstva. Milićević je odlično ubacio iz slobodnog udarca, Bubanja je pobjegao, ostao sam i poslao loptu u Labrovićev kut.

Desetak minuta kasnije igru je napustio Lukas Kačavenda zbog ozljede, zamijenio ga je Silvio Goričan, a minutu kasnije Stojković izvodi udarac iz kuta, Bubanja skače na drugoj stativi, na pet metara, pored Galešića, no lopta odlazi tik pored gola.

Riječani su krenuli po poravnanje i do njega su došli u 38. minut. Domaćini su kombinirali oko 16 metara Lokomotive, Pašalić je dobio loptu na rubu kaznenog prostora i iz vrlo teške pozicije sa 17 metara poslao loptu od grede u mrežu. 1:1.

Bio je to znak za potpuno otvoreni nogomet na obje strane do kraja prvog dijela, a istaknuli su se Čavlina i Labrović s nekoliko teških obrana.

Čavlina je nastavio s odličnim obranama i u drugom dijelu, od,mah je skinuo pokušaj Radeljića nakon kornera, u 61. minuti atraktivne škarice Jankovića zaustavio je još atraktivnijom obranom da bi nakon toga sijevnula šansa na drugoj strani. Kanižaj je ubacio, glavom pucao Kulenović, ali lopta pogađa gredu.

Djouahra je svega dvije minute nakon ulaska u igru povukao loptu, došao do 20 metara i prizemno opalio u bliži kut i u 78. minuti zabio za pobjedu Riječana.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, ostalo je 2:1 za domaćina u vrlo zanimljivom susretu.