AEK zaostaje nakon prvog susreta, Danci slavili u Poljskoj, Rangers i PSV kao prošle sezone

Mihaela Bradovski • utorak, 22.08.2023.

Odigrani su prvi susreti play-offa Lige prvaka. Antwerp je slavio kod kuće protiv AEK-a, Kopenhagen u gostima kod Rakowa dok su Rangers i PSV remizirali...

Nakon drame protiv Dinama i s(p)retnog prolaza u play-off, AEK je već danas gostovao u Belgiji gdje ga je čekao težak dvoboj protiv domaćeg Antwerpa. Belgijci su ipak odnijeli pobjedu s tijesnih 1:0 što im ipak ne garantira laganiji posao u uzvratu.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo u 16. minuti pogotkom Vincenta Janssena, a nove loše vijesti za AEK stigle su desetak minuta prije odmora kada je Levi Garcia morao izaći zbog ozljede, a u igru je ušao Ezequiel Ponce koji je stigao neposredno prije susreta s Dinamom i tada nije imao pravo nastupa.

Odmah na početku drugog dijela isključen je Jelle Bataille i priča se mijenja. AEK preuzima inicijativu, igrao je bolje, pritiskao, stvarao prilike, ali nije zabio i ostalo je 1:0.

Domagoj Vida odigrao je cijelu utakmicu.

Poljski Rakow poražen je u prvom susretu kod kuće od Kopenhagena i udaljio se od povijesnog plasmana u Ligu prvaka. Fran Tudor i Zoran Arsenić zajedno sa suigračima i dalje sanjaju Ligu prvaka, ali sada će im biti znatno teže.

Pobjedu Kopenhagenu donio je autogolom Bogdan Racovitan već u devetoj minuti susreta.

Tudor je kao kapetan odradio cijelu utakmicu, a Arsenić je ostao na klupi.

Rangers i PSV prošle sezone također su se sastali u play-offu i tada je prva utakmica u Glasgowu završila 2:2. Tada je u uzvratu Antonio Čolak presudio i pogodio za pobjedu 1:0 i ulazak u Ligu prvaka.

Ovaj put Rangersi su dva puta vodili golovima Sime i Matonda, a PSV se vraćao preko Sangarea i De Jonga.

Borna Barišić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.