Galatasaray do prednosti u gostima, Panathinaikosu gol nade u Portugalu

Branimir Korać • srijeda, 23.08.2023.

Odigrana su i tri preostala susreta play-offa Lige prvaka, a niti nakon njih nema izrazitog favorita za prolaz. Sve je i dalje otvoeno...

Braga je u prvom susretu play-offa Lige prvaka ugostila Panathinaikos i nije uspjela stvoriti značajniju prednost. Slavila je s 2:1, ali primila je gol duboko u sudačkoj nadoknadi koji bi mogao biti koban.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, prvo je u 51. minuti Abel Ruiz postigao vodeći pogodak, a onda je u 73. minuti Alvaro Djalo povisio na 2:0. Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 95. minute kada Daniel Mancini pogađa za 2:1 i daje nadu Panathinaikosu.

Tin Jedvaj je kod Panathinaikosa odigrao cijelu utakmicu.

Pogodaka nije bilo u Izraelu gdje je Maccabi Haifa ugostio Young Boys. Očekivano tvrda i čvrsta utakmica u kojoj se jako teško dolazilo do ikakvih prilika.

Lorenco Šimić ostao je na klupi Maccabija.

Pobjedu u gostima uzeo je Galatasaray koji je slavio u Norveškoj kod Moldea s 3:2. Za razliku od Galatasaraya koji je sjajno koristio svoje prilike i iz šest udaraca postigao tri gola, Molde je imao drugačiji dan. Dva postignuta pogotka, ali čak 22 udarca na gol.

Već u osmoj minuti poveli su domaćini golom Ellingsena, ali do poluvremena je Galatasaray napravio preokret i poveo preko Sergija Oliveire i Maura Icardija.

Odmah na početku drugog poluvremena Molde se vratio preko Haugena i u nastavku bio dosta bolji protivnik, ali do pogotka nije došao. Zato je to uspjelo Fredriku Midtsjou koji je donio pobjedu gostima i prednost uoči uzvrata.