Europska liga, 4. pretkolo, 24.08.2023, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Marco Guida, Daniele Bindoni, Alberto Tegoni (svi Italija)
Ladislav Krejči 39' (11m)
Sparta Prag

Oproštaj Ivanušeca, debi Jakirovića i Stojkovića, Dinamo do prednosti protiv Sparte

Branimir Korać • četvrtak, 24.08.2023.

Dinamo se približio prolazu u grupnu fazu Europske lige. Na Maksimiru je ugostio prašku Spartu i upisao pobjedu 3:1 s kojom je u boljoj situaciji nego Česi u uzvratu. Bio je to debi za Sergeja Jakirovića na klupi, ali i oproštaj Luke Ivanušeca od Dinamovog dresa.

Martin Minčev
63'
9
Jan Kuchta
63'
20
Qazim Laci
68'
21
Jakub Pešek
68'
32
Matej Ryneš
83'
Brian Priske

Dinamo je napravio dobar posao u prvoj utakmici protiv Sparte, slavio je s 3:1 i došao do prednosti uoči uzvrata. Bolji i agresivniji u drugom poluvremenu, tu je pokazao kako je kvalitetnija momčad.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mogli su Modri rano do pogotka, već u drugoj minuti Petković ostavlja loptu za Baturinu, ali on puca pokraj gola.

Nakon toga Dinamo je imao dominaciju, ali teže je dolazio do prilika, nekako mu je nedostajala agresivnost u završnici i nije dolazio tako lako do prilika.

S druge strane Sparta je vrlo rijetko prijetila, a do vodstva je došla iz ničega. U završnici prvog dijela rukom je nespretno u svojih 16 metara igrao Dino Perić i dosuđen je kazneni udarac. Loptu je uzeo Krejči i lako svladao Nevistića.

Ipak Dinamo je u završnici prvog dijela uspio izjednačiti. Petković je krasno povukao kontru i pronašao na desnoj strani Špikića koji lijepo pogađa u suprotni kut.

U drugom poluvremenu Dinamo je izgledao bolje i došao je do zaslužene pobjede.

U 58. minuti Dinamo je došao do preokreta. Odličan ubačaj iz kornera na prvu vratnicu, Petković dobro puca glavom, lopta se odbija na drugu vratnicu za Ivanušeca koji također puca glavom, vratar brani, ali nailazi Perić i zabija glavom.

Dvije minute kasnije već je 3:1. Odlična akcija Ivanušeca i Ljubičića, Ivanušec je pronašao Ljubičića koji mu daje loptu u prazan prostor, a igrač koji se oprašta od Dinamovog dresa u idealnom scenariju zabija za 3:1.

U nastavku susreta predstavio se i mladi Luka Stojković s nekoliko dobrih poteza, a kraj susreta obilježio je izlazak Luke Ivanušeca koji je u suzama napustio travnjak i oprostio se od kluba.