SuperSport HNL, 6. kolo, 25.08.2023, 20:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Goran Pataki (Đakovo), Dario Kolarević (Zagreb)
Benedik Mioč 54'
Slaven Belupo

Raspucani Ndockyt dva puta svladao Suška, Slaven Belupo ipak izbjegao poraz

Branimir Korać • petak, 25.08.2023.

Gorica je na otvaranju šestog kola ugostila Slaven Belupa i nije uspjela doći do nove pobjede. Dva puta je vodila golovima Merveila Ndockyta, ali gosti su se oba puta vratili iz minusa...

Prvi put u karijeri Merveil Ndockyt je postigao dva pogotka u jednom susretu. Međutim niti to nije pomoglo Gorici da dođe do sva tri boda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu nije se vidjelo praktički ništa do pogotka koji je stigao u doslovno posljednjoj sekundi prvog dijela.

Do tog pogotka jedino što je razbilo uspavanku bila je ozljeda Dilana Ortiza koji je ostao ležati na travnjaku nakon udarca laktom koji je primio sredinom prvog dijela. Vozilo Hitne pomoći prebacilo je Ortiza u velikogoričku bolnicu.

Kada se činilo da neće biti pogodaka u prvom dijelu i kada su razočarani gledatelji nestrpljivo čekali odlazak na odmor, domaćin je poveo.

Imao je domaćin napad,Mrzljak je ostavio loptu za Ndockyta koji je krasno opalio s više od 20 metara i pogodio u sam donji kut.

Najbolje vrijeme za pogodak, ali to nije poremetilo Farmaceute. Odmah na početku drugog dijela pokazali su karakter.

Mioč je ubacio iz kornera, Agbekpornu je bio najviši u skoku, nije najbolje zahvatio loptu, ali ispalo je odlično s obzirom da je proslijedio loptu do Hoxhe koji zabija iz blizine za 1:1. Dvije minute kasnije novo vodstvo za Goricu i ponovno Ndockyt! Dugačka lopta ispucana je prema Vujnoviću kojeg je pratio Međimorec, no Vujnović je lakoćom držao posjed i onda uočio Ndockyta kako dolazi iz drugog plana, proigrava ga, a Ndockyt mirno zabija za 2:1.

Tu nije bio kraj, još dvije minute kasnije novi pogodak i novo poravnanje! Ovaj put Mioč je dobro reagirao, Maloča je bio u skoku, nije najbolje zahvatio loptu, ona dolazi do Mioča koji mirno pogađa za 2:2.

Do kraja susreta najbolju priliku imao je Vujnović koji je u 73. minuti pogodio okvir gola.

Ostalo je 2:2, po jedan bod za svaku momčad, vjerovali su i jedni i drugi u više.