Tottenham u gostima kod Bournemoutha traži potvrdu dobrog starta sezone

Branimir Korać • subota, 26.08.2023.

Treće kolo Premier lige donosi dvoboj između Bournemoutha i Tottenhama. Domaćin je u potrazi za prvom pobjedom, a gosti su neporaženi nakon prva dva kola...

Bournemouth je još uvijek bez pobjede i nada se prvom slavlju danas na svom stadionu protiv Tottenhama. Čeka ga težak posao, Spursi su dobro otvorili sezonu bez obzira na odlazak glavne zvijezde Harryja Kanea.

Igraj na Bournemouth - Tottenham na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bournemouth je na otvaranju sezone igrao protiv West Hama i remizirao je 1:1 u dvoboju u kojem se spašavao od poraza u zadnjih deset minuta te došao do boda pogotkom Solankea u 82. minuti susreta.

Nakon toga uslijedilo je teško gostovanje kod Liverpoola gdje i nije imao neke velike ambicije i poražen je s glatkih 3:1. Poveo je Bournemouth u prvim minutama preko Semenya, međutim u nastavku susreta Redsi su napravili preokret i upisali pobjedu.

Završilo je 3:1, a da Neto nije bio raspoložen, Bournemouth je mogao upisati i puno teži poraz od ovog što je ubilježio.

S druge strane Tottenham pod vodstvom novog trenera promijenio je neke stvari u igri i sigurno će trebati još vremena da dođe tamo gdje ga Ange Postecoglu želi vidjeti. Novost je i da Ivan Perišić trenutno nije u ulozi startera te priliku traži s klupe.

Tottenham je upisao na startu remi protiv Brentforda, ali je nakon toga odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Manchester Uniteda kojeg je svladao s 2:0 i na krilu toga dolazi kod Bournemoutha.

Što su rekli

Andoni Iraola, trener Bournemoutha: "Obje momčadi borit će se za kontrolu nad susretom i posjed. Pokušat ćemo i mi i oni presingom dolaziti do lopte, bit će vrlo važno tko će odnijeti nadmoć u sredini terena. Moramo biti spremni i na to da u takvoj igri dolazi do iskakanja i dosta prostora između linija kod obje momčadi. Baš zbog toga je bitno osvajati duele u sredini terena jer će to otvarati puno prostora."

Ange Postecoglu, trener Tottenhama: "Na igri Bournemoutha već se vidi Iraolina ruka, bit će sigurno agresivni, brzi, opasni, posebno u presingu i na to ćemo morati biti spremni. Bit će to teško gostovanje, posebno jer svi od nas ovdje očekuju pobjedu, a protivnik je i prošle sezone pokazao karakter i da se nikada ne predaje."

Mjesto, vrijeme, sudac

Bournemouth, Vitality Stadium, 13:30

Sudac: Tim Robinson

Nedostaju

Bournemouth: Ryan Fredericks, Emiliano Marcondes, Alex Scott, Marcus Tavernier (ozljede)

Tottenham: Rodrigo Bentancur, Bryan Gil, Ryan Sessegnon, Alfie Whiteman (ozljede)

Prošli međusobni dvoboj

Prošli dvoboj odradili su u Londonu u 31. kolu prošle sezone, a Bournemouth je slavio s 3:2. Son je doveo domaćina u vodstvo da bi Vina i Solanke pogodili za preokret. U 88. minuti Danjuma je izjednačio, ali gosti su ipak slavili golom Ouattare u sudačkoj nadoknadi.