SuperSport HNL, 6. kolo, 26.08.2023, 21:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Split), Vice Vidović (Solin), Marino Majstrović (Split)
2:2(0:1) Osijek
Mijo Caktaš 31'
Vedran Jugović 90'+3'
Osijek

Dva gola i crveni karton u sudačkoj nadoknadi, podjela bodova Lokomotive i Osijeka

Petar Jenjić • nedjelja, 27.08.2023.

U drugoj utakmici dana u SuperSport HNL-u, nogometaši Lokomotive i Osijeka odigrali su bez pobjednika 2:2. Sve do sudačke nadoknade bilo je 1:1, ali vidjeli smo još jednu dramatičnu završnicu...

Zaista nevjerojatna završnica susreta Lokomotive i Osijeka koji je završio rezultatom 2:2. Gosti su vodili s 1:0, a zatim i 2:1 u 93. minuti, no domaćin se nije predavao i stigao je do boda, ali i na koncu ostao s igračem manje.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvoboj je obilježio novi pogodak Mije Caktaša, a zatim i gol Vedrana Jugovića kojim se činilo da će Osijek do pobjede, no nije bilo tako. Nešto se pitalo i Sandra Kulenovića.

U devetoj minuti prva prilika za goste, Caktaš je pucao malo izvan kaznenog prostora, no Nikola Čavlina je obranio i odbio u korner. Uslijedio je malo bolji period domaćina koji je prijetio preko Sandra Kulenovića i Branimira Kalaice, no nijedan udarac nije završio u okviru gola.

Igrala se 20. minuta kada je šutirao Kristijan Lovrić s 20 metara, od bloka je lopta pada na gredu i otišla u korner. Deset minuta kasnije stigao je i pogodak gostiju. Domagoj Bukvić je lijepo proigrao Šimu Gržana, ovaj s desne strane šalje prizemnu loptu na četiri metra gdje se nalazi neometani Caktaš i tako nastavlja sa sjajnom formom.

Do kraja poluvremena izdvaja se još jedan dobar pokušaj gostiju, odlično je opalio Kristijan Lovrić, ali Čavlina je izvrsnom intervencijom zaustavio novi pogodak.

U dvije jako dobro situacije na početku nastavak bio je Ramon Mierez, no u oba navrata je na visini zadatak bio Čavlina koji je spasio svoju ekipu. I onda je, gotovo pa iz ničega, Lokomotiva stigla do poravnanja.

Igrala se 62. minuta, nakon ubačaja iz auta Indrit Tuci je glavom prebacio za Vladana Bubanju koji iz blizine skreće loptu u mrežu.

Uslijedio je nešto bolji period domaće momčadi, a izdvajamo pokušaj Kulenovića koji je izbacio Oleksandra Drambajeva i pokušao iskosa uposliti Tucija. On je pokušao završiti petom s pet metara, ali obranio je Malenica.

U 91. minuti odličan pokušaj Osijeka preko Petra Pušića koji se izvukao na lijevu nogu i pucao iskosa, ali obranio je Čavlina. Isti igrač je dvije minute kasnije ubacio iz slobodnog udarca, a Vedran Jugović glavom skrenuo u gol.

Ni to nije bilo sve, a dvije minute kasnije Lokomotiva je poravnala. Prvi udarac Kulenovića završio je u bloku, a nakon toga je ponovno opalio s 13 metara i pogodio pod gredu. Tek što je lopta krenula s centra jako neoprezan start napravio je Mateo Marić i zaradio izravan crveni karton.