Reims i Strasbourg do novih bodova, Rennes remizirao

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 27.08.2023.

Odigrane su još četiri utakmice 3. kola francuske Ligue 1. Izdvajamo remi Rennesa i Le Havrea te nove pobjede Reimsa i Strasbourga...

Rennes i Le Havre su u utakmici 3. kola francuskog prvenstva odigrali neriješeno 2:2. Blas je doveo Rennes u vodstvo u desetoj minuti susreta, a Wooh je povećao prednost domaće momčadi na 2:0 u 24. minuti.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No, gosti smanjuju na 2:1 pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Strijelac je Alioui koji onda zabija i svoj drugi gol za izjednačenje u 70. minuti.

Metz je upisao prvu pobjedu sezone u gostima kod Clermonta kojeg je svladao s 1:0 i tako ostavio na dnu ljestvice. Jedini gol zabio je Mikautadze u 69. minuti.

Do druge pobjede sezone stigao je Strasbourg koji je rezultatom 2:0 na domaćem terenu bio bolji od Toulousea. Zabijali su Emegha u 52. i Bellegarde u 89. minuti utakmice.

Reims je slavio u gostima kod Montpelliera s 3:1. Dva pogotka postigao je Teuma, a jedan Abdelhamid, dok je jedini gol za poražene postigao Al-Tamari.

Dodajmo i to da su gosti u 64. minuti promašili kazneni udarac, a neprecizan je bio Diakite. Reimsu je ovim slavljem stigao na šest bodova.