Juventus uzeo samo bod protiv Bologne, Moro odigrao sat vremena

Petar Jenjić • nedjelja, 27.08.2023.

Odigrane su još dvije utakmice drugog kola talijanske Serie A. Do pobjede nije došao nitko, Juventus je remizirao s Bolognom, a Fiorentina protiv Leccea...

Nogometaši Juventusa nisu uspjeli doći i do druge pobjede sezone. U susretu drugog kola Serie A na domaćem su terenu odigrali 1:1 protiv Bologne koja je tako uzela prvi bod.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bologna je povela nakon 24 minute igre kada je Joshua Zirkzee proigrao Lewisa Fergusona. Škotski nogometaš ulazi u kazneni prostor i šalje loptu u "malu mrežicu".

Nakratko se činilo da je Juventus izjednačio u 52. minuti preko Dušana Vlahovića, no gol je poništen zbog zaleđa. Stara dama bila je bolja momčad i zasluženo je stigla do poravnanja u 80. minuti. Nesuđeni strijelac prvog gola sada je glavom skrenuo loptu u gol.

U dresu Bologne je u prvoj postavi krenuo Nikola Moro, a igru je napustio nakon točno sat vremena.

Lecce je uspio doći do boda na gostovanju kod Fiorentine. Susret je završio 2:2, iako su Viole imale dva pogotka prednosti na poluvremenu.

Fiorentina je povela nakon tri minute igre kada je glavom poentirao Nicolas Gonzales. Na polovici prvog dijela Viole su podebljale prednost preko Alfreda Duncana i tim se rezultatom otišlo na predah.

I onda je u 49. minuti Lecce smanjio zaostatak nakon što je sjajnim udarcem sa 17 metara poentirao Hamza Rafia. U 72. minuti u igru je ušao Nikola Krstović, a pet minuta kasnije poentirao za 2:2 svoje ekipe.

Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za Lecce, dok je Josip Brekalo ušao u igru kod Fiorentine u 65. minuti.