Osimhen do jubilarnog pogotka za Napoli, Badeljeva Genoa svladala Lazio

Petar Jenjić • nedjelja, 27.08.2023.

Odigrane su dvije utakmice 2. kola Serie A u kojima smo vidjeli jednu domaću i jednu gostujuću pobjedu. Napoli je slavio protiv Sassuola, dok je Genoa bila bolja od Lazija...

Drugu pobjedu u dvije utakmice upisao je Napoli koji je na domaćem terenu bio bolji od Sassuola rezultatom 2:0. Gosti su tako ostali na dnu ljestvice bez ijednog boda.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Napoli je stigao do vodstva u 16. minuti susreta kada je iz penala poentirao Victor Osimhen. Nigerijskom napadaču to je bio okruglo 100. pogodak za aktualnog talijanskog prvaka.

U 52. minuti utakmice Sassuolo je ostao s desetoricom igrača nakon što je Maxime Lopez zaradio izravan crveni karton nakon vrijeđanja suca koji mu je pokazao put prema svlačionici bez zadrške.

Osam minuta kasnije Napoli je propustio podebljati vodstvo, a penal je promašio Giacomo Raspadori. Ipak, pogodak je stigao u 64. minuti, a poentirao je Giovanni Di Lorenzo.

Za gostujuću ekipu cijelu je utakmicu odigrao Martin Erlić.

Nakon što ih je Lecce svladao nakon preokreta, Lazio je upisao poraz i u drugoj prvenstvenoj utakmici ove sezone. Bolja je bila Genoa koja je upisala minimalnu pobjedu.

Gostujuća ekipa je povela u 16. minuti susreta kada je najbolje na odbijanac reagirao Mateo Retegui koji glavom šalje loptu u gol za svoj prvi pogodak u talijanskog Serie A.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Genoa je stigla do prvih bodova sezone. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za goste, dok Toma Bašić nije igrao za Lazio.