Pogodak Budimira nije bio dovoljan Osasuni, Tomasov junak Astane protiv Zekićevog Partizanija

Petar Jenjić • četvrtak, 31.08.2023.

Odigrani su svi preostali susreti četvrtog pretkola Konferencijske lige. Izdvajamo pogodak Marina Tomasova koji je odveo Astanu u skupine preko Zekićevog Partizanija, dok gol Ante Budimira nije pomogao Osasuni u gostima kod Club Bruggea...

Partizani, kojeg vodi Zoran Zekić, odigrao je 1:1 na domaćem terenu protiv Astane koja je s ukupnih 2:1 prošla dalje. Albanska momčad povela je pogotkom Bintsouke u 25. minuti, a grupnu fazu Kazahstancima donio je Marin Tomasov početkom drugog poluvremena.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tomasov je igrao do 89 minute za goste, a cijelu utakmicu odradio je Josip Čondrić, kao i Mateo Kocijan za Partizani.

Norveški Bodo/Glimt tek je nakon produžetaka s 3:2 bio bolji od Sepsija i tako izborio skupine Konferencijske lige. Junak pobjedničke momčadi bio je Pellegrino koji je gol vrijedan grupe postigao iz penala u 100. minuti.

Za rumunjsku momčad u igru je u 106. minuti ušao Adnan Aganović.

Hajdukov krvnik PAOK u uzvratu je nadigrao Hearts s visokih 4:0 i s ukupnih 6:1 izborio skupine. Dva pogotka za grčku momčad postigao je Taison, a po jedan su dodali Thomas i Konstantelias.

Siguran je na vratima pobjedničke ekipe bio Dominik Kotarski koji je branio cijeli susret.

Bešiktaš je slavio u uzvratu kod kuće protiv Dinamo Kijeva pogotkom Aboubakara i s ukupnih 4:2 prošao dalje. Ante Rebić za tursku je momčad odigrao posljednjih 15 minuta.

Luka Bobičanec igrao je do 63. minute za Celje, a Matko Obradović ogledao je cijelu utakmicu s klupe u remiju protiv Maccabi Tel Aviva 1:1. Pogotke su postigli Matko s jedne i Kanichowsky s druge strane, a Izraelci su prošli dalje s ukupnih 5:2.

Ferencvaroš je s 3:0 nadigrao Žalgiris i prošao u skupine s ukupnih 7:0. Tomislav Duka stao je na gol gostiju u 23. minuti, dok je Petar Mamić igrao do 66. minute.

Josip Brekalo nije igrao za Fiorentinu koja je nadoknadila 1:0 zaostatak iz prve utakmice i u uzvratu rezultatom 2:0 bila bolja od bečkog Rapida. Junak je bio Gonzales koji je prvi gol zabio u 59., a drugi u 90. minuti.

Vrlo jak par bio je Club Brugge i Osasuna, a skupine je izborila belgijska ekipa. Dvoboj u Bruggeu završio je rezultatom 2:2, a domaćin je slavio s ukupnih 4:3.

Gostima je išlo jako dobro, a u 27. minuti u vodstvo ih je doveo Mojica. Na 2:0 povisio je hrvatski nogometaš Ante Budimir u 53., no do kraja je španjolska ekipa primila dva gola. Strijelci za Club Brugge bili su Thiago i Skov Olsen.

Nakon remija u prvoj utakmici, Eintracht Frankfurt je pred svojim navijačima s 2:0 bio bolji od Levskog. Zabijali su Ngankam i Skhiri, a posebno se mora izdvojiti 31. minuta kada je zbog sudara glavom morao izaći Kristijan Jakić. Hrvoje Smolčić nije nastupio.

Dodajmo i to da skupine nije izborio i Osijekov krvnik, Adana Demirspor, od kojeg je nakon boljeg izvođenja penala bolji bio belgijski Genk.