Lazio proradio i slavio u Napulju, Atalanta vrlo uvjerljiva protiv Monze

Branimir Korać • nedjelja, 03.09.2023.

U subotnjem programu u Serie Atri susreta donijela su po tri pogotka dok je jedan okončan 0:0. Jedini gost koji je bio uspješan bio je Lazio...

Atalanta je u Bergamu ugostila Monzu i upisala je očekivanu 3:0 pobjedu. Domaćin je dominirao susretom i nije dopustio gostima da pomisle kako mogu izvući nešto više iz ovog dvoboja.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Otpor Monze slomljen je u posljednjih deset minuta prvog dijela kada je Atalanta došla do dva gola prednosti. Prvo je Ederson pogodio za vodstvo, a zatim je na 2:0 povisio Gianluca Scamacca. Scamacci je to bio prvi pogodak u dresu Atalante u karijeri, a u 62. minuti dodao je još jedan za konačnih 3:0.

Mario Pašalić na jednoj i Mirko Marić na drugoj strani, nisu ulazili u igru.

Udinese i Frosinone odigrali su posve ravnopravnu utakmicu u kojoj pobjednika nije bilo. Bilo je prilika na obje strane, domaćin je imao za nijansu bolje, ali ostalo je 0:0.

U utakmici dana Lazio je u gostima s 2:1 slavio kod aktualnog prvaka Napolija. Domaćin je bio bolji, ali i neprecizniji i Lazio je puno bolje koristio svoje prilike.

Lazio je poveo u 30. minuti pogotkom Luisa Alberta, ali dvije minute kasnije Piotr Zielinski izjednačio je na 1:1. Novo vodstvo Laziju je ujedno i značilo pobjedu, a osigurao ga je Daichi Kamada u 52. minuti.

Toma Bašić kod gostiju je ostao na klupi.

Bologna je odigrala dobru utakmicu protiv Cagliarija i slavila je s 2:1. Ranierijeva momčad stigla je prva do pogotka, ali u nastavku je Bologna ipak došla do preokreta.

U 22. minuti Zito Luvumbo doveo je Cagliari do prednosti, ali u drugom poluvremenu Joshua Zirkzee i Giovanni Fabbian osigurali su domaćinu preokret.