Nizozemci bez većih problema protiv Grčke, Francuzi učvrstili vodeću poziciju

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.09.2023.

U skupini B Nizozemska i Francuska stigle su do domaćih pobjeda i pokazale su zašto su glavni favoriti za prva dva mjesta u skupini. Nizozemci su slavili protiv Grčke, a Francuska protiv Irske...

Nizozemska je imala dosta razočaranja od početka ovog kvalifikacijskog ciklusa i nije si smjela dopustiti još jedno. Visok i težak poraz protiv Francuske na startu kvalifikacija, pa ispadanje od Hrvatske u polufinalu Lige nacija, rezultati su to koji nisu dobro primljeni u tamošnjoj javnosti.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Stiga je bilo vrlo važno upisati pobjedu protiv Grčke kako si ne bi dodatno zakomplicirali poziciju. U tome su i uspjeli, u konačnici su slavili s 3:0.

Grci su pometeni u prvom poluvremenu gdje je Nizozemska zabila sva tri pogotka i riješila pitanje pobjednika. Strijelci su bili Marten de Roon, Cody Gakpo i Wout Weghorst.

Nastavak susreta bio je tek odrađivanje posla te su Nizozemci lakoćom sačuvali stečenu prednost.

Francuzi su pak na Parku prinčeva izdominirali protiv Irske i odnijeli su pobjedu 2:0.

Poveli su domaćini u 19. minuti golom Modrićevog suigrača iz Reala Aureliena Tchouamenija, a konačnih 2:0 postavio je u 48. minuti Marcus Thuram.

Inače, nije moglo bez loše vijesti, sredinom prvog dijela zbog ozljede je igru napustio Olivier Giroud.