Mađari pobjedom u Beogradu učvrstili vodeću poziciju u skupini

Mihaela Bradovski • petak, 08.09.2023.

Mađarska je u susretu petog kola skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo slavila u gostima kod Srbije s 2:1. Ovom pobjedom učvrstila je vodeću poziciju u skupini...

Bodovno poravnati na vrhu skupine ušli su Srbija i Mađarska u peto kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a Mađari su pobjedom u Beogradu napravili lijep korak prema prolasku na Euro.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Još jednom će se sastati ove dvije reprezentacije, ali ovaj put u Mađarskoj gdje će domaćin biti favorit i vjerojatno imati priliku zapečatiti mjesto na Europskom prvenstvu.

Susret je počeo bolje za domaćina koji je stigao do vodstva u desetoj minuti nakon autogola Attile Szalaija.

Međutim do odmora su Mađari napravili potpuni preokret iskoristivši lošu reakciju obrane Srbije. Prvo je Barnabas Varga izjednačio, a samo dvije minute kasnije Willy Orban zabija za preokret i 2:1.

Bila je Srbija bolja i opasnija do kraja, Vlahović je i zatresao gredu, ali ostalo je 2:1 za goste.