Supersport Prva NL, 5. kolo, 08.09.2023, 16:30 h, Sesvete
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Dario Mužar (Velika Gorica), Patrik Tkalčević (Čazma)
Törles Knöll 90'+2'
Zinedin Mustedanagić 90'+5'

Drama u Sesvetama: Domaćinu novi poraz, Vukovar gubio do 92. minute

Branimir Korać • petak, 08.09.2023.

Peto kolo SuperSport Prve NL otvoreno je susretom između Sesveta i Vukovara 1991, a Vukovarci su slavili s 2:1. Oba gola postigli su u sudačkoj nadoknadi kada su okrenuli susret na svoju stranu...

Kristijan Kopljar
46'
8
Tomislav Duvnjak
46'
30
Dominik Šuart
55'
11
Fran Čuljak
67'
17
Ante Matić
84'
Ivan Aleksić
46'
24
Franco Capitani Minguez
46'
29
Vanja Pelko
46'
21
Niko Garić
65'
26
Paul Bismarck Tabinas
74'
Miroslav Bojko

Samo jedan bod u prva četiri kola bio je učinak Sesvećana koji su tražili pod svaku cijenu bodove u ovom susretu te su bili vrlo blizu. Vodili su u sudačkoj nadoknadi, ali pritisak se isplatio gostima koji rade preokret u posljednjim trenucima.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mora se reći kako je pobjeda Vukovara potpuno zaslužena, bili su gosti dosta opasniji, stvorili puno prilika, a Sesvećani su se predugo pokušavali isključivo obraniti bez prevelikog razmišljanja kako ugroziti gol gostiju.

Sesvećani su u početku izgledali dobro, prijetili su preko Guje čiji je prvi pokušaj vratar Sajko skrenuo u korner, a drugi je završio u mreži nakon čega je pokazano zaleđe kojeg, čini se, nije bilo.

Na drugoj strani sjajnu priliku imao je Jara, ali odlično je reagirao Žiger i obrani je taj pokušaj.

U završnici prvog dijela domaćin je ipak došao do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac na nekih 22-23 metra od gostujućeg gola, Topić ga je sjajno izveo i pogodio mrežu za 1:0. Lopta je otišla u sam kut, vratar nije imao previše šanse.

U drugom dijelu puno bolji Vukovar koji je nizao prilike, ponajprije preko Mustedanagića, a novi problem za Sesvete rodio se u 82. minuti kada je Barnabas zaradio isključenje.

Silan pritisak gostima se isplatio. U 92. minuti ubačena lopta za Mustedanagića koji to dodavanje prosljeđuje prema samom Knöllu koji je pred vratarom i rutinski zabija za 1:1.

Novi šok u 95. minuti. Nakon kornera Tabinas je glavom vratio loptu u sredinu gdje do nje dolazi Mustedanagić i kroz gužvu zabija s nekih 7-8 metara za veliko slavlje gostiju.