Mali razmontirao Južni Sudan i potvrdio plasman na Afrički kup nacija

Krešimir Milić • subota, 09.09.2023.

Južni Sudan ostao je na posljednjem mjestu skupine, a Mali se kao prvoplasirana reprezentacija kvalificirao. Plasman su potvrdili Egipćani i Burkina Faso...

Potvrda plasmana na Afrički kup nacija stigla je za Burkinu Faso, Egipat i Mali.

Igraj na kvalifikacije za Afrički kup nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Burkina Faso završila je prva u skupini B s 11 bodova, a plasman na Afrički kup nacija potvrdili su u posljednjoj utakmici kvalifikacija protiv Eswatinija koja je završila remijem bez golova.

Golova je zato bilo na susretu Malija i Južnog Sudana. Potvrdio je Mali na toj utakmici plasman pobjedom s visokih 4:0. Kone je doveo Mali u 10. minuti u vodstvo, a na 2:0 je povisio Doumbia u 29. minuti.

Doumbia je zabio i u 57. za 3:0, a konačan rezultat je postavio Nene u 82. minuti. Mali je u skupini G završio na prvom mjestu s 15 bodova, a istim bodovnim stanjem i pozicijom kvalifikacijsku skupinu D riješio je Egipat.

Egipćani su u posljednjoj utakmici slavili s 1:0 protiv Etiopije, a jedini gol zabio je Fathi u 37. minuti.