Ostali sportovi

Francuzi u velikom dvoboju glavnih favorita za zlato otvorili pobjedom Svjetsko prvenstvo u ragbiju

Sportnet, Branimir Korać • subota, 09.09.2023.

Spektakularnim okršajem dva najveća favorita za zlato počelo je Svjetsko prvenstvo u ragbiju...

Pred više od 80.000 gledatelja na St. Denisu domaćini Francuzi su u ludoj završnici svladali Novi Zeland 27:13 (9:8).

Igraj na utakmice SP-a u ragbiju na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novozelanđani su probili francusku obranu već u drugoj minuti kada je zabio Mark Telea, no francuski pucač Thomas Ramos bio je koncentriran i preciznim je kaznenim udarcima držao Francuze u igri. Pogodio je u petoj pa u 20. minuti za 6:5, a u 25. je i Richie Mo'unga pogodio kazneni udarac na drugoj strani za novo vodstvo Novozelanđana 8:6. No u 29. minuti ponovno je pogodio Ramos, za 9:8.

Drugo je poluvrijeme počelo kao prvo, ranim polaganjem Novozelanđanina Telee, u 43. minuti za 9:13. No, u zadnjh 25 minuta potpuni preokret za ludilo na tribinama Stade Francea!

Najprije je u 55. Damian Penaud napokon probio novozelandsku obranu zgoditkom za 14:13, a Ramos je pretvorio za 16:13. Pa u 65. pogodio još jedan kazneni udarac, za 19:13, u 74. za 22:13, a u 78. je položio i Melvyn Jaminet za konačnih 27:13.

U subotu se SP nastavlja okršajima Italije i Namibije (13 sati), Irske i Rumunjske (15.30), Australije i Gruzije (18) te Engleske i Argentine (21).