Vodeni sportovi

Jug AO napravio još jedan korak prema Ligi prvaka!

Petar Jenjić • subota, 09.09.2023.

Vaterpolisti Juga AO upisali su i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Bez prevelike drame bili su bolji od francuskog Tourcoinga i stigli na korak do plasmana u grupnu fazu...

Druga utakmica i druga pobjeda za Jug AO u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Hrvatski doprvak za protivnika je imao francuski Tourcoing koji nije bio previsoka prepreka.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon slavlja protiv Dinamo Bukurešta od 16:4, dubrovačka momčad slavila je rezultatom 17:8 i tako došla na korak do plasmana u grupnu fazu najjačeg europskog klupskog natjecanja.

Već je prvu četvrtinu Jug dobio s 4:0, a do kraja poluvremena imao visokih deset razlike (13:3). Do kraja je samo bilo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Ivan Vukojević s četiri gola, dok je Hannes Daube dodao tri pogotka. Kod Francuza su tri igrača postigla po dva gola.

U posljednjoj rundi Jug će igrati protiv OSC Ujbude, a dvoboj je na rasporedu u nedjelju.