Albanija pobjedom protiv Poljske preuzela vrh ljestvice

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.09.2023.

U skupini E kvalifikacija za Europsko prvenstvo odigrane su dvije utakmice, Albanija je bila bolja od Poljske dok je Moldavija slavila na Farskim Otocima...

Na krilima uspjeha klupskog nogometa, konkretno Klaksvika, Farski Otoci nadali su se kako mogu i na reprezentativnom planu profitirati, ali nisu uspjeli na svom terenu svladati Moldaviju. Izgubili su 0:1 i dalje su jedina reprezentacija u skupini bez pobjede.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Moldavija je bila bolji protivnik i zasluženo je slavila, a jedini pogodak postigao je u 53. minuti Vadim Rata, branič rumunjskog Voluntarija.

Vrh skupine preuzela je Albanija koja je slavila s 2:0 protiv Poljske i tako je dovela u neugodnu situaciju. Poljaci sada zaostaju za Albanijom četiri boda te drugoplasiranom Grčkom dva boda, ali Grci imaju utakmicu manje.

Albanija je povela u 37. minuti pogotkom Jašira Asanija, a drugi pogodak stigao je u 62. minuti kada je Mirlind Daku, napadač kojeg su Osječani olako pustili, zabio odmah nakon ulaska u igru.